۱۸ دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در جشنواره ملی ایثار برگزیده شدند
۱۸ دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در جشنواره ملی ایثار برگزیده شدند

رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی از انتخاب 18 دانشجوی شاهد و ایثارگر این دانشگاه در جشنواره ملی ایثار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نشست خبری مهندس احمد صالحی آرا رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع «چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار» برگزار شد.

مهندس صالحی آرا در این جلسه، با گرامیداشت روز قدس، گفت: روز قدس از آرمان‌های امام خمینی (ره) بوده و مردم همواره و در تمام موقعیت ها با حضور فیزیکی خود این روز را گرامی داشته‌اند اما در سال جاری و به دلیل شیوع ویروس کرونا، روز قدس با حضور مجازی مردم همیشه در صحنه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به جزئیات برگزاری چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار، تصریح کرد: این جشنواره که همواره مورد تأکید امام خمینی (ره) بود در ارتباط با تجلیل و تکریم از دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب شاهد و ایثارگر می باشد و با برگزاری این جشنواره، شاهد تلفیق ایثار و علم و دانش هستیم و افتخار بزرگتر برای ما این است که برگزیدگان علمی این جشنواره، وارثان شهدا، جانبازان و ایثارگران هستند.

رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه جمعیت هدف دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی، ۶۱ هزار و ۸۲۶ نفر است، گفت: ۱۸ نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی در این جشنواره برگزیده شده‌اند.

مهندس صالحی آرا با بیان اینکه هدف از برگزاری جشنواره جایزه ملی ایثار، زبده‌پروری، افزایش انگیزه تحصیلی، ایجاد رقابت سالم و سازنده و شناسایی و تکریم از مقام علمی دانشجویان برگزیده است، به مراحل انتخاب برگزیدگان این جشنواره اشاره کرد و گفت: انتخاب برگزیدگان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه‌ای و دکتری تخصصی صورت گرفته و پس از اطلاع‌رسانی در واحدهای دانشگاهی و ارسال دستورالعمل برای واحدها، ابتدا سوابق علمی و پژوهشی و فرهنگی داوطلبان در واحدها بررسی شد.

وی ادامه داد: پس از انتخاب اولیه منتخبان توسط کمیته‌های علمی در واحدها، اسامی به مراکز استان ارسال شد. سپس مدارک افراد دوباره مورد بررسی بیشتر قرار گرفت و طبق زمان‌بندی دستورالعمل اعلامی بنیاد شهید و امور ایثارگران، پرونده ها برای بررسی دقیق علمی، پژوهشی و فرهنگی به مرکز دانشگاه ارسال شد. در نهایت ۱۳۴ پرونده از کل استان ها به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال شد که از این میان، ۳۴ پرونده در مقطع کارشناسی، ۳۹ پرونده در مقطع کارشناسی ارشد، ۶ پرونده در مقطع دکتری حرفه‌ای و ۵۵ پرونده در مقطع دکتری تخصصی بود.

مهندس صالحی آرا با بیان اینکه بررسی های دقیق بر روی این پرونده ها به صورت فشرده بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت صورت گرفت، گفت: نهایتاً ۱۸ نفر از دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان منتخبان نهایی معرفی شدند. برگزیدگان دانشگاه آزاد اسلامی به تفکیک یک نفر از استان خراسان جنوبی، ۵ نفر از استان تهران، یک نفر از استان چهارمحال و بختیاری، یک نفر از استان فارس، ۲ نفر از استان البرز، یک نفر از استان آذربایجان شرقی، ۴ نفر از استان کرمانشاه، ۲ نفر از استان قزوین و یک نفر از استان اصفهان بود.

رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: مشمولان این جشنواره، «فرزند و همسر شهید»، «آزاده، همسر و فرزند وی»، «جانبازان ۲۵ درصد به بالا و همسر و فرزندان وی» و «دانشجویان جبهه مقاومت تحت عنوان مدافعان حرم» است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی میزبان سومین جشنواره جایزه ملی ایثار بود، گفت: بنا بود چهارمین جشنواره اسفندماه سال پیش و به میزبانی حوزه های علمی در شهرری برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، قرار شد این جشنواره به صورت مجازی برگزار شود. از این رو یکشنبه ۲۷ اردیبهشت این جشنواره در یکی از سالن های همایش بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان دستگاه های آموزشی به صورت مجازی برگزار شد و در این جلسه یک مصاحبه ویدئویی ضبط شده از روسای واحدهای آموزشی پخش شد و منتخبان با نمایش دادن عکس، معرفی شدند. از منتخبان این جشنواره با اهدای تندیس، لوح تقدیر و هدیه نقدی تقدیر به عمل آمد. این برنامه که توسط صداوسیما ضبط شده، هفته آینده مصادف با سالروز آزادسازی خرمشهر در سوم خردادماه از شبکه های مختلف تلویزیونی پخش خواهد شد.

مهندس صالحی آرا از دانشجویان شاهد و ایثارگر خواست از فرصت شرکت در جشنواره های آموزشی تحصیلی ایثار بهره برده و از این موقعیت برای سربلندی ایران و ارج نهادن به میراث گرانقدر شهدا استفاده کنند و در این جهاد علمی شرکت داشته باشند.

وی در پایان تأکید کرد: برگزاری جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار در راستای بیانات مقام معظم رهبری درخصوص ناامیدسازی دشمن است. هرچه این جهاد علمی پرشورتر برگزار شود، باعث خواهد شد دانشجویان با ارتقای سطح علمی، در مسیر مبارزه با دشمن آشکار و پنهان نظام موفق‌تر عمل کنند.

گفتنی است اسامی برگزیدگان دانشگاه آزاد اسلامی در «جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار» به شرح زیر است:

نام و نام خانوادگی

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

دانشگاه محل تحصیل

مینو میری

دکترای تخصصی

روانشناسی بالینی

بیرجند

سجاد صیدزاده

دکترای تخصصی

مدیریت ورزشی

تهران مرکزی

شبنم خاموشی

دکترای تخصصی

زیست فناوری میکروبی

شهرکرد

محدثه ولی زاده

دکترای تخصصی

ژنتیک

علوم و تحقیقات

محمدحسین جوانمردی

دکترای تخصصی

معماری

شیراز

ایوب سلطانی

دکترای تخصصی

علوم باغبانی

کرج

شاکر خفایی

کارشناسی ارشد

مدیریت اجرایی

تبریز

جواد نیک افشار

کارشناسی ارشد

حقوق جزا و جرم‌شناسی

کرمانشاه

سیامگ بیک محمدی

کارشناسی ارشد

حقوق بین الملل

اسلام آباد غرب

کوثر عظیمی نسب

کارشناسی ارشد

رفتار حرکتی

کرمانشاه

فاطمه داربا

کارشناسی ارشد

مدیریت دولتی

تهران مرکزی

محدثه صراف

کارشناسی ارشد

مهندسی معماری

قزوین

آرمین خسروی

دکترای دستیاری

پریودانتیکس

اصفهان

میثم بیات

دکترای حرفه ای

داروسازی

علوم پزشکی تهران

سحر سالاروند

دکترای حرفه ای

دندانپزشکی

تهران

علی اکبر باقری

کارشناسی

حقوق

کرمانشاه

فاطمه یاری شالی

کارشناسی

حسابداری

قزوین

عبدالمحمد مقتدایی راد

کارشناسی

مهندسی معماری

هشتگرد