یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی یزد در ایستگاه نوزدهم
یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی یزد در ایستگاه نوزدهم

نخستین نشست هماهنگی کمیته اجرایی نوزدهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی یزد با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما؛ با حضور مسئولان استانی نخستین نشست هماهنگی کمیته اجرایی نوزدهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار شد.
حجت‌الاسلام حسن زارع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در این نشست گفت: شرکت در مراسمی مانند یادواره شهدا و گام جهادی در برگزاری بزرگداشت شهدا از مصادیق والا و از خصوصیت بندگان خوب خداست؛ چراکه حرکت در مسیر یاد و خاطره شهدا علاوه بر اثربخشی و اثرگذاری به انسان آرامش می‌دهد و روح انسان را در انجام این امور نشاط و شادابی می‌بخشد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد یزد هم بر برگزاری هرچه بهتر نوزدهمین دوره یادواره شهدای واحد یزد تأکید کرد و گفت: در چله دوم انقلاب باید الگوهای دفاع مقدس را بشناسیم. وجود پربرکت هشت شهید گمنام و دو شهید مدافع حرم (شهید محمدخانی و شیخ‌الاسلامی) برگ زرین و افتخار دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد است.
محمدرضا دهقانی اشکذری با بیان اینکه تفاوت یادواره امسال با سال‌های گذشته استانی‌بودن و تعامل و همکاری جهادی آن است، اظهار کرد: این حرکت جهادی از برکات خون شهدا در این دانشگاه نشئت گرفته است؛ بنابراین باید نشاط و تنوع فرهنگی را در برنامه‌های جهادی و انقلابی حفظ کرد تا شامل بی‌انگیزگی در دانشجویان نشود.
وی بهترین روش برای مبارزه با تهاجم فرهنگی را الگوبرداری از شهدای دانشجو دانست و بر سیاستگذاری و راهبرد اصلی، اجرای دقیق و به‌موقع، قرب‌بخشی، اثرگذاری و اثربخشی در برگزاری یادواره شهدا تأکید کرد.
علی پورمیرزایی مسئول بسیج دانشجویی استان یزد هم بر نقش‌آفرینی متفاوت یادواره شهدای گمنام واحد یزد در این دوره و بعد از گذشت محدودیت‌های کرونایی اشاره کرد و گفت: بنابر فرمایش رهبری زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، برگزاری یادواره شهدا باید اثرگذاری دائمی داشته و افق نگاه‌ها گسترده باشد؛ بنابراین باید مراسمی درخور نام شهیدان برگزار شود؛ چراکه یادواره شهدا رزمایشی دینی و جامعه هدف آن اقشار مردم هستند.

نوزدهمین یادواره استانی کنگره عروج شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با هفت کمیته اجرایی شامگاه چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ و در جوار معراج الشهدای هشت شهید گمنام مسجد شهید صدوقی این دانشگاه برگزار می‌شود و به‌صورت برخط و مجازی از پیج ایسنتاگرام دانشگاه قابل مشاهده است.