گزارش تصویری | پسران شهید حاج علی محمد قربانی پای کار آمدند
گزارش تصویری | پسران شهید حاج علی محمد قربانی پای کار آمدند

پسران شهید مدافع حرم "حاج علی محمد قربانی " فارغ التحصیل رشته مدیریت برنامه ­ریزی آموزشی در دانشگاه آزاد واحد دزفول همچون پدر پا به عرصه میدان مبارزه با ویروس منحوس کرونا این دشمن داخلی نهاده اند تا ثابت کنند که راه پدر ادامه دارد.

به گزارش نوید شاهد خوزستان،سردار حاج علی محمد قربانی بیستم آبان ۱۳۴۶ در خانواده­ای متدین از روستای بنوار ناظر حد فاصل شهرهای اندیمشک و دزفول چشم به جهان گشود. با آغاز جنگ تحمیلی به عضویت بسیج نوجوانان درآمد و در سال ۱۳۶۱ در حالیکه فقط ۱۵ سال داشت راهی جبهه شد و در عملیات بیت المقدس شرکت کرد.
او در سال ۱۳۶۳ به عضویت رسمی سپاه پاسداران درآمد و پس از آن در عملیات­هایی مانند والفجر ۸، والفجر ۱۰، بیت المقدس ۷ و در عملیات کربلای ۴ به عنوان معاون دسته­ غواصان به آغوش خطر رفت.
وی همچنین در تیپ سوم لشکر هفت به فرماندهی گروهان مستقل کماندویی منصوب شد.او بعدها تحصیلات خود را در رشته مدیریت برنامه ­ریزی آموزشی در دانشگاه آزاد واحد دزفول به پایان رساند و در سال ۱۳۸۲ به مدیریت بانک انصار شهرستان دزفول منصوب شد و از سال ۱۳۸۸ تا پایان سال ۹۳ سمت معاون حراست شهرداری اهواز را بر عهده گرفت.
آخرین مسئولیت ایشان جانشین مدیرعامل شرکت خدماتی، رفاهی، پشتیبانی سازمان آب و و برق خوزستان (ساب) بود و سرانجام  در مهر ۱۳۹۴ عازم سوریه شد و در نوزده بهمن ۹۳ به درجه رفیع شهادت نایل شد.
بیماری کرونا با همه تلخی هایش اما در ایران لحظات زیباتری را به تصویر کشاند و یک بار دیگر انسجام و همدلی مردم را متبلور کرد و پس از پیام رهبری مبنی بر رزمایش کمک مومنانه همه اقشار جامعه پای کار آمدند و یک حضور بی نظیر دیگر را رقم زدند تا مثل همیشه به رسم انسان دوستی در حد توان در راستای کاستن مشکلات جامعه و کمک به همنوع خود سهمی هر چند کوچک در این گام بزرگ داشته باشند.
پسران شهید علی محمد قربانی نیز همچون پدر پا به عرصه میدان مبارزه با ویروس منحوس کرونا این دشمن داخلی نهاده اند.  تا ثابت کنند که راه پدر ادامه دارد. این عزیزان بزرگوار  با تشکیل گروه جهادی شهید مدافع حرم حاج علی محمد قربانی با دشمن داخلی پیکار ورزیده و برای دفاع از جان و سلامت مردم کشورشان به میدان آمدند.
 
در ادامه  می توانید تصاویراین گروه جهادی که از دریچه دوربین خبرنگار نوید شاهد خوزستان ثبت شده است را مشاهده می‌کنید.