کیت تشخیص کرونا به‌زودی رونمایی می‌شود
کیت تشخیص کرونا به‌زودی رونمایی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان درباره کیت‌های تشخیص کرونا گفت: محققان واحد اصفهان در مرحله تحقیق، شناسایی و ساخت نمونه‌ای منحصربه‌فرد از این کیت‌ها هستند که به‌زودی از این دستاورد رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اصفهان، پیام نجفی در دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با سیدیوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان اظهار کرد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با وجود رشته‌های فراوان و برخورداری از محققان توانمند در علوم مختلف با وجود شرایط نیمه تعطیل کشور دست از فعالیت نکشیده و در حوزه مقابله با کرونا اقدامات چشمگیری انجام داده است.

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در حوزه ساخت دستگاه ونتیلاتور ساده برای تولید اکسیژن بیماران کرونایی، تولید چشم الکترونیک پمپ‌های دستگاه‌های مایع دستشویی، مواد ضدعفونی‌کننده بر پایه الکل و ژل ضدعفونی‌کننده و تولید ماسک و گان نیز فعالیت‌های چشمگیری داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان درباره ساخت کیت‌های تشخیص کرونا بیان کرد: محققان واحد اصفهان در مرحله تحقیق، شناسایی و ساخت نمونه‌ای منحصربه‌فرد از این کیت هستند که به‌زودی از این دستاورد نیز رونمایی خواهد شد.

نجفی افزود: با شیوع ویروس کرونا سعی کردیم واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در کمترین زمان اقدام به برگزاری کلاس‌ در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی کنند و طی دو مرحله براساس برنامه زمانبندی شده در مرحله نخست کلاس‌ مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و در مرحله دوم فعالیت مجازی مقاطع تحصیلی برگزار شود.

اقدامات فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در ایام کرونا

وی عنوان کرد: تولید مواد ضدعفونی کننده بر پایه غیرالکلی، پودر قارچ دارویی غنی از ویتامین D، دستگاه ضدعفونی‌کننده دیواری، تونل ضدعفونی‌کننده، روشویی پرتابل، ربات هوشمند غذابر بیمارستانی، کلید دیجیتال آسانسور و همچنین محفظه استریل نوری – گازی برای استفاده خانگی، استفاده در ادارات، مکان‌های عمومی و با فضای گسترده به عنوان نخستین نمونه ساخته شده از این دستگاه در کشور بخشی دیگر از فعالیت‌ها و تولیدات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان در حوزه مقابله با کرونا بوده است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان نیز درباره اقدامات متنوع فرهنگی صورت گرفته در ایام کرونا توضیح داد: امسال به‌دلیل شیوع بیماری کرونا شاهد اجتماعات مذهبی کمی بودیم، به همین دلیل اقدام به برگزاری مراسم لیالی قدر در شب‌های بیست و یکم و بیست و سوم و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی لازم و فاصله‌گذاری اجتماعی در جوار مسجد و مقبره شهدای گمنام این دانشگاه کردیم.

سعید شریفی تأکید کرد: برگزاری مسابقه غيرحضوری شرح‌نامه ۳۱ نهج‌البلاغه، جشنواره هنر و ادبيات دينی ويژه دانشجويان، استادان و كاركنان در رشته‌های مختلف پويانمايی، فيلم كوتاه، نمايشنامه‌نويسی، عكس، نقاشی، داستان‌نويسی، نماهنگ‌های قرآنی، نگارگری، معرق و منبت از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان بوده است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان نیز با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در این دانشگاه متذکر شد: طی هماهنگی‌های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت استان اصفهان مجموعه اقدامات پیشگیرانه به صورت مرحله به مرحله و دقیق در راستای پیشگیری از ابتلا و شیوع این ویروس در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان) به اجرا درآمد.

آرش قدوسی، آگاه‌سازی درباره نحوه محافظت از خود و دیگران در برابر ویروس کرونا برای دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان از طریق فضای مجازی و کانال‌های خبری دانشگاه مانند پیامک و اینستاگرام، چاپ و نصب بروشور رنگی دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی و به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی در مکان‌های عمومی دانشگاه با همکاری دفتر امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی و مشارکت دانشکده پرستاری و مامایی از دیگر اقدامات صورت گرفته در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان بوده است.