پیکر شهید مدافع حرم در کرج آرام گرفت
پیکر شهید مدافع حرم در کرج آرام گرفت

پیکر مطهر شهید مدافع حرم «محمد اینانلو» پس از ۶ سال تحمل غربت در سرزمین شام، به وطن بازگشت و روز یکشنبه همزمان با سالروز شهادت بی بی سه ساله، حضرت رقیه (س) در آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) مهرشهر کرج به خاک سپرده شد.

شهید مدافع حرم «محمد اینانلو» در سال ۱۳۹۴ در دفاع از حرم اهل بیت (ع) در منطقه خان طومان سوریه و در عملیات آزادسازی نبل و الزهرا (س) به شهادت رسید.

پیکر پاک این شهید هفته گذشته در سوریه پس از گذشت ۶ سال از شهادتش از طریق آزمایش «دی ان ای» DNA شناسایی شد.

مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم «محمد اینانلو» امروز یکشنبه از میدان سپاه کرج روبروی ستاد فرماندهی سپاه استان به صورت خودرویی آغاز و در سطح شهر به سمت دانشگاه آزاد اسلامی کرج که محل تحصیل این شهید بوده، حرکت کردند.

دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد با شاخه های گل در فضای بیرونی دانشگاه به استقبال شهید اینانلو آمدند و با این شهید وداع کردند.

سپس کاروان حامل پیکر شهید در بلوار موذن کرج به سمت خیابان میانجاده و ۴۵ متری گلشهر حرکت کرده و سپس پیکر برای وداع با خانواده خود به درب منزل شهید واقع در منطقه مهرشهر منتقل شد.

سرانجام پیکر پاک این شهید بزرگوار در آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) مهرشهر بر روی دستان مردم شهید پرور و همرزمان و ایثارگران البرزی تشییع و در قطعه گلزار شهدای این امامزاده به خاک سپرده شد.

شهید اینانلو متولد سال ۱۳۶۷ بوده و از او یک دختر به نام حلما به یادگار مانده است.

استان البرز حدود ۳۰ شهید مدافع حرم تقدیم آرمان های دینی کرده است.