پیشگیری و تشخیص علائم بیماری‌ها با تداوم اردوهای جهادی
پیشگیری و تشخیص علائم بیماری‌ها با تداوم اردوهای جهادی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران گفت: تداوم اردوهای جهادی می‌تواند گام مهمی در راستای کمک به تشخیص علائم بیماری ساده و پیشگیری باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ساری، حسین کرمانیان با حضور در اردوی جهادی دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران که در منطقه اجارستاق شهرستان ساری برگزار شده است، اظهار کرد: تداوم اردوهای جهادی در قالب سفیران سلامت دانشجوی می‌تواند گام مهمی در راستای کمک به تشخیص علائم بیماری ساده و پیشگیری آن در روستاهای فاقد مرکز بهداشت بردارد.

وی  نقش دانشگاه آزاد اسلامی مازندران را در کمک‌رسانی به محرومان جامعه با ارائه خدمات درمانی به‌صورت اردوهای جهادی توسط دانشجویان بسیجی گروه پزشکی این دانشگاه را خوب ارزیابی کرد و افزود: خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی در روستاهای محروم که دسترسی به مراکز بهداشتی و درمانی ندارند، توسط دانشجویان پزشکی گامی اساسی به‌سوی محرومیت‌زدایی است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران گفت: هرماه دانشجویان در قالب تیم‌های پنج و هفت نفره با شناسایی روستاهای محروم استان خدمات پزشکی را به محرومان ارائه می‌دهند که شامل ارائه مشاوره بهداشتی، کنترل فشارخون و قند خون، ارائه مشاوره تحصیلی و آگاهی بخشی خدمات سلامت به مردم است.

کرمانیان با بیان اینکه اردوی جهادی در قالب کاروان سلامت در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی توسط دانشجویان بسیجی علاوه بر خدمات‌رسانی پزشکی، اثربخشی فرهنگی و اجتماعی در ارتباط دانشگاه و جامعه است، تأکید کرد: با کمک مسئولان استان و حمایت دانشگاه علوم پزشکی می‌توان این حرکت‌های جهادی را نهادینه کرد.