پيش‌بينی ۳۴۰ برنامه ابلاغی برای بزرگداشت دفاع مقدس در خراسان شمالی
پيش‌بينی ۳۴۰ برنامه ابلاغی برای بزرگداشت دفاع مقدس در خراسان شمالی

مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی از پيش‌بينی ۳۴۰ برنامه ابلاغی دستگاه‌های اجرايی این استان برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بجنورد، محمد نجاتی در نشست مشترک با رئیس و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد اظهار کرد: از سوم خرداد سال جاری تا پایان اسفند ماه ۹۹ برنامه‌های متنوعی در سراسر کشور پیش‌بینی شده که با تعداد ۳۴۰ برنامه ابلاغی استان خراسان شمالی، برنامه‌های ابلاغی و پیشنهادی این استان پنج برابر برنامه‌های بزرگ‌ترین استان‌ها بوده است.

وی افزود: رزمندگانی که دوره هشت سال دفاع مقدس ایثارگری و ازخودگذشتگی کردند، کار عظیم و با تأسی از سالار شهیدان امام حسین علیه‌السلام قدم در این راه گذاشتند و تکلیف ما نیز اکنون ادامه نهضت زینبی و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت جان‌برکفان است که این امر رسالت سنگینی است و امید است بتوانیم اثرگذاری خوب و مطلوبی در جامعه داشته باشیم.

مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی اضافه کرد: یکی از مباحث مهم تدوین و تهیه دانشنامه دفاع مقدس است که تهیه این دانشنامه به‌صورت استانی است که هر استانی باید نقش ایثارگران استان خود را به‌صورت مجموعه‌ای مدون جمع‌آوری کند که ما قطعاً برای این اجرایی‌کردن این امر مهم در زمینه تحقق، تفحص و نگارش به تعامل، همکاری و یاری استادان دانشگاهی نیازمندیم.

همکاری دانشگاه با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه پژوهش و آموزش

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد هم با تأکید بر تعامل و همکاری هرچه بیشتر دانشگاه با آن نهاد عنوان کرد: در حوزه پژوهش و آموزش دانشگاه می‌تواند همکاری لازم را با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس داشته باشد که در زمینه پایان‌نامه‌های دانشجویی با محور دفاع مقدس و ذکر حماسه‌های پرشور آن روزها با استادان این دانشگاه می‌توانیم تعامل مطلوبی برقرار کرده و در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدامات مؤثری انجام دهیم.

محسن مرادی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کلان حوزه فرهنگی نیز اقدامات و برنامه‌های بسیار خوبی داشته که ازجمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سال جاری در این واحد دانشگاهی می‌توان به ایجاد و راه‌اندازی کتابخانه تخصصی دفاع مقدس، بانک اطلاعات درس آشنایی با دفاع مقدس، برگزاری جلسات و نشست‌های مشترک برای بررسی اهمیت و تقویت جایگاه درس آشنایی با دفاع مقدس با حضور استادان مجرب دانشگاه و … اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست‌ها و جلسات مشترک دانشگاه با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی حکایت از نقش اجتماعی دانشگاه در جامعه دارد که قطعاً می‌تواند برای نشر و آشنایی قشر جوان جامعه بسیار تأثیرگذار باشد.