همایش کوه پیمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر واحد همدان بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار گردید.
همایش کوه پیمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر واحد همدان بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار گردید.

بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس همایش کوهپیمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر از مسیر گنجنامه تا میدان میشان (دشت میشان) که یکی از دشت های کوهستان الوند می باشد برگزار گردید.

به گزارش دفتر ستاد شاهد و امور ایثارگران استان ، بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس همایش کوهپیمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر از مسیر گنجنامه تا میدان میشان (دشت میشان) که یکی از دشت های کوهستان الوند می باشد برگزار گردید.
مدیر ستاد شاهد و امور ایثارگران استان با شرکت در این همایش یادآور شد در کوهنوردی جنبه دیگری هم نهفته است و آن مقوله فرهنگ است و منظور از فرهنگ در کوهنوردی که بر پایه اصولی خاص بنا شده است اخلاق می باشد کوهنوردی تنها رشته ای از ورزش است که رقابت در قاموس آن نمی گنجند و همین اصل موجب پویایی فکری ، رفتاری ، کلامی و عاطفی کوهنوردان نسبت به یکدیگر و محیط شده است.اخلاق یا فرهنگ کوهنوردی ذهن انسان را آبستن این موضوع می کند که من بر خویشتن تسلط دارم و باید بر اصولی که موجب یکپارچگی روابط انسان با خالق ، انسان با همنوع و انسان با محیط است پایبند باشد. این هنجار ها به تدریج در انسان تقویت می شود که نسبت به امور مختلف مسئولیت پذیر باشد و از خود محوری پرهیز کند و اجتماع پذیر باشد.
معاون دفتر نهاد رهبری در دانشگاه حجت الاسلام والمسلمین محمودی نیز ضمن گرامیداشت این هفته یه اهمیت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های جدید اشاره کرد و به بیان فرازی از وصیت نامه شهدا پرداخت.
شرکت کنندگان دراین همایش با حضور بر سر مزار شهدای گمنام میدان میشان و قرائت زیارت شهدا ، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.