نقش اصلی مدافعان حریم و حرم اشاعه فرهنگ مقاومت و پایداری است.
نقش اصلی مدافعان حریم و حرم اشاعه فرهنگ مقاومت و پایداری است.

مدیر امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: نقش اصلی مدافعان حریم و حرم اشاعه فرهنگ مقاومت و پایداری است.

مهدی سعیدی به مناسبت هفته دفاع مقدس عنوان کرد: نقش اصلی مدافعان حریم و حرم اشاعه فرهنگ مقاومت و پایداری است. پایداری، ایستادگی و مقاومت واکنش طبیعی و مسلم انسان در برابر عواملی است که سعی دارند موقعیت، منافع و ارزش‌های او را در معرض خطر قرار دهند، این پایداری پیوسته در طول تاریخ همراه انسان بوده است.

مدیر امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: فرهنگ مقاومت و پایداری در کشور ما با تأسی از فرهنگ ایستادگی عاشورا و مقاومت در برابر حکومت شاهنشاهی پهلوی در قالب انقلاب‌اسلامی جانی دوباره و راهی تازه یافت و در ادامه با دفاع‌ مقدس در برابر تجاوز رژیم بعثی عراق و شهادت و ایثارگری زیر لوای عاشورا و عاشوراییان با فرهنگ شهادت گره خورد.

سعیدی افزود: فرهنگ مقاومت جان‌گرفته در جامعه موجب شد که بار دیگر در حالی که مرزهای این کشور توسط دشمنان همیشگی انقلاب و ایران تهدید می‌شد و از طرفی مقدسات و حریم اهل‌بیت(ع) در معرض هتک‌ حرمت و بی‌احترامی قرار گرفته بود، جوانانی با انگیزه‌های والایی مانند ولایت‌پذیری گام در میدان جهاد بگذارند و نام مدافعان حریم و حرم بگیرند و موجبات ارتقای فرهنگ پایداری را بار دیگر در این کشور فراهم آورند.

جانباز مدافع حرم دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی در تاریخ معاصر با نهضت امام (ره) آغاز شد؛ در برهه جنگ تحمیلی گسترش یافت و در سطح ملی و وطنی به اوج خود رسید.

وی گفت: پس از پایان جنگ تحمیلی هشت ساله نه‌تنها فرهنگ شهادت‌طلبی فراموش نشد، بلکه در «محور مقاومت» و فراتر از آن گسترش یافت.

مدیر امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی مازندران بیان کرد: تبیین نقش مدافعان حرم در اشاعه فرهنگ مقاومت به‌ویژه میان دانشجویان حایز اهمیت است؛ چراکه بخش بزرگی از این مدافعان از همین دانشجویان هستند که برای رسیدن به آرمان‌های خود از فرهنگ عاشورایی بسیار الهام گرفتند.

سعیدی یادآورشد: فرهنگ شهادت‌طلبی انقلاب اسلامی در سطح ملی زمینه رشد فرهنگ‌ دینی را فراهم کرد و توانست استقلال به دست آمده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را حفظ کند، فرهنگ شهادت‌طلبی در این مدت اتحاد میان شیعه و سنی را مقابل قدرت‌های بزرگ مستحکم کرد.