نحوه شهادت شهید حججی مظلومیت شهدا را به تصویر کشید
نحوه شهادت شهید حججی مظلومیت شهدا را به تصویر کشید

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خداوند با به تصویر کشیدن نحوه شهادت شهید حججی، نشان داد که شهدای ما چه مظلومانه و غریبانه به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نجف‌آباد، فرزاد جهان‌بین در دیدار با خانواده شهید حججی، شهادت مظلومانه شهید حججی را سبب مسئولیت بیشتر مدیران دانست و اظهار کرد: شهید محسن حججی یکی از شهدای گلگون‌کفن است که خداوند با به تصویر کشیدن نحوه شهادت او، خواست حجت خود را بر ما تمام کند و  نشان داد که شهدای ما چه مظلومانه و غریبانه به شهادت رسیده‌اند.

وی با اشاره به کیفیت و نحوه اسارت و شهادت شهید حججی در تصاویر منتشرشده، افزود: زمانی که شهید حججی را به اسارت گرفته بودند در تصاویر به گونه‌ای بود که انگار این شهید والامقام داعش را به اسارت گرفته و به‌وضوح جلوه الهی در چهره و نگاه وی نمایان بود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سربلندی و عزت شهید حججی را به‌واسطه احترامی که به پدر و مادر داشته دانست و اضافه کرد: دانشگاه محل تربیت انسان و علم‌آموزی دانست و امیدواریم این مجموعه بزرگ زمینه‌ساز رشد و تعالی انسان‌ها و زمینه‌ای برای ظهور امام زمان(عج) شود.

شهادت و جانبازی حاوی پیامی برای جوانان است

پدر شهید محسن حججی با بیان خاطراتی از خصوصیات اخلاقی، اعتقادات و احترام شهید محسن حججی به پدر ومادر که از سفارش‌ها دین هم بوده و با ابراز خرسندی از اینکه شهدا فرزندان انقلاب هستند، گفت: لطف خدا شامل حال ما شده که فرزندانمان فرزندان انقلاب هستند و برای دفاع از اسلام و حرم ائمه معصومین(س) به این افتخار بزرگ نائل شده‌اند.

محمدرضا حججی اسارت، شهادت و جانبازی را حاوی پیام و درس‌هایی برای جوانان دانست و ادامه داد: فرهنگ اسلام آن‌قدر غنی است که هیچ فرهنگ بیگانه‌ای نمی‌تواند در آن نفوذ کند و باطنش را تحت تأثیر قرار دهد.

خون شهدا مانند دژی محکم کشور را از هر تهدیدی محافظت می‌کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا  عنوان کرد: خون پاک شهدا پشتوانه‌ای عظیم، محکم و استوار در صیانت از کشور و انقلاب و ارزش‌های الهی آن است که مانند دژی محکم نظام مقدس جمهوری اسلامی را از هر نوع نفوذ و تهدیدی محافظت می‌کند و در این بین شهادت محسن حججی تأثیرات معنوی و فرهنگی بزرگی را در جامعه و به‌ویژه قشر جوان و دانشجویان گذاشت.

امیررضا نقش با اشاره به نامگذاری شهر نجف‌آباد به نام شهرعلم و ایثار عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم به‌نوبه خود مدافع این ارزش‌ها در محیط‌های علمی و دانشگاه‌ها باشیم.