لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان جشنواره ملی ایثار در دانشگاهها
لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان جشنواره ملی ایثار در دانشگاهها

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در مصاحبه با چهار دانشجوی حائز رتبه برتر در چهارمین جشنواره جایزه ملی ایثار

مهران هوشیار ضمن مصاحبه با نخبگان چهارمین جشنواره جایزه ملی ایثار در سال ۹۸ مهمترین خواسته این دانشجویان شاهد و ایثار گر را لزوم استفاده از ظرفیت های این نخبگان در دانشگاههای کشور برشمرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه  اظهار کرد : با توجه به کسب چهار رتبه برتر از مجموع ۱۸ رتبه برتر جشنواره ملی ایثار توسط دانشجویان خانواده های ایثارگر لزوم  مصاحبه با این دانشجویان یک نیاز محسوب می شد که در زمان برگزاری مراسم اهدای تقدیر نامه موفق به مصاحبه خبری با این نخبگان شدیم که در ادامه شرح این مصاحبه تقدیم علاقمندان می شود.

– کوثر عظیمی نسب دانشجوی کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی گرایش رفتار حرکتی واحد کرمانشاه است ، ایشان در پاسخ به این سئوال که چه عواملی را در کسب این موفقیت دخیل می دانید گقت: بدون شک ابتدا خانواده ام و بعد دانشگاهی که در آن تحصیل کردم یعنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، تلاش و کوشش شخصی، حمایت های استادانم از جمله خانم دکتری باقری و آقای دکتر صفی خانی در این امر دخیل بوده است.

وی دیگر فعالیت های انجام شده طی دوران تحصیل و موثردر کسب این رتبه را فعالیت های ورزشی حرفه ای عنوان کرد از جمله دعوت به تیم ملی کریکت زیر ۱۹ سال ، کسب عناوین مختلف ورزشی استانی و کشوری در رشته والیبال همچنین مربیگری در رشته های والیبال و آمادگی جسمانی.

ایشان برگزاری این گونه همایش ها را مشوق مهمی برای دانشجویان در مطرح شدن بیان کرد و این که شرکت در این جشنواره های ملی موجب پشتکار بیشتر دانشجویان خواهد شد.

وی در پایان از مدیر ستاد و شاهد و ایثارگران واحد کرمانشاه به واسطه حمایت و تلاش های ویژه ایشان تشکر و قدر دانی کرد.

– سیامک بیگ محمدی دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته حقوق بین الملل واحد اسلام آباد غرب است، ایشان مهمترین عامل موثر در کسب عنوان رتبه برتر چهارمین جشنواره ملی ایثار را علاقمندی زیاد به رشته تحصیلی و تلاش و پشتکار و همت خود در این مسیر دانست.

وی زمینه های فعالیت دیگر خود طی دوران تحصیل را فعالیت های ورزشی از قبیل مربیگری رشته های ورزشی تنیس روی میز و تیراندازی برشمرد و انی که ایشان مسئول فرهنگی اداره تربیت بدنی شهرستان اسلام آباد غرب است و حرفه شغلی ایشان نیز در این امر دخیل بوده است .

مشارالیه در مورد تاثیر این گونه جشنواره ها در رشد و بالندگی جوانان خاطر نشان کرد: اینگونه جشنواره ها در ترغیب جوانان به تحصیل علم  و حضور در فعالیت های پژوهشی، فرهنگی و علمی بسیار تاثیر گذار است و از مسئولان امر انتظار دارم نخبگان این جشنواره بدون شرکت در کنکور بتوانند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل داده و بورس شوند.

بیگ محمدی در پایان از ابراهیمی مسئول ستاد شاهد و ایثارگران واحد اسلام آباد غرب، استادان خود از جمله خانم مراد زاده و دکتر شیرزاد امیری قدر دانی کرد.

جواد نیک افشار دانشجوی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی واحد کرمانشاه و دانشجوی دکترای مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار شبکه دانشگاه شهید بهشتی تهران است، ایشان مهمترین عامل موثر در کسب عنوان رتبه برتر چهارمین جشنواره ملی ایثار را توکل به خداوند، تلاش و پشتکار شخصی، دعای خیر پدر و مادر ، حمایت همسر و استادان خود از جمله دکتر سامان رضایی فر دانست .

وی مهمترین فعالیت های جانبی خود طی دوران تحصیل را نگارش ۲۵ مقاله علمی از جمله ۴ مقاله معتبر ISI   و اشپرینگر ، شرکت در کنفرانس های خارجی و داخلی ، شرکت در کنفرانس بین المللی آکسفورد، نگارش کتاب آمار و احتمالات مهندسی جهت مقطع کارشناسی با همکار همسر خود عنوان کرد.

ایشان در پاسخ به این سئوال که نقش اینگونه جشنواره ها در رشدو بالندگی فرزندان شاهد و ایثارگر چیست پاسخ داد: این جشنواره مشوق ما جهت علم آوری و گسترش فرهنگ ملی ایثارگری در جامعه است و دیدگاه مردم را نسبت به خانواده های ایثارگران و این که نخبه های بسیاری در میان آنان وجود دارد بهینه می کند.

نیک افشار در مورد این که انتظار شما از مسئولان چیست گفت: من در دادگستری شاغل هستم و انتظار دارم از توانایی و تجربیاتم استفاده شود و این استفاده مقطعی نباشدو از مسئولان می خواهم که بگذارند نخبگان رشد کنند .

مشارالیه در پایان از خانم چهری مدیر ستاد شاهد و ایثارگران واحد کرمانشاه ، از استادان گروه حقوق این دانشگاه از جمله دکتر رضایی فر، دکتر قاسمی و دکتر شیخ الملوک قدر دانی کرد.

گفتنی است علی اکبر باقری فرزند و برادر شهید و دانشجوی رشته کارشناسی حقوق واحد کرمانشاه به دلیل مشغله کاری در این مراسم حضور نداشت و غیابی از ایشان قدر دانی شد.