مراسم یادبود هفتمین روز شهادت دانشمند شهید فخری زاده به صورت مجازی با حضور مهندس صالحی ارا و فرزندان شهید برگزار شد
مراسم یادبود هفتمین روز شهادت دانشمند شهید فخری زاده به صورت مجازی با حضور مهندس صالحی ارا و فرزندان شهید برگزار شد

مراسم یادبود هفتمین روز شهادت دانشمند شهید فخری زاده به صورت مجازی با حضور مسئولان سازمان مرکزی و فرزندان گرانقدر شهید دکتر فخری زاده توسط دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش خبرنگار ما: در ابتدای این مراسم دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن تبریک شهادت دکتر فخری زاده فقدان این شخصیت متعهد و فرهیخته علمی را به رهبر معظم انقلاب، خانواده گرانقدر و جامعه علمی کشور تسلیت گفت و افزود: دانشمند شهید فخری زاده میراث پر بهایی از مجاهدت های خالصانه و دستاوردهای ارزشمند علمی و پژوهشی از خود به یادگار گذاشت.

دکتر هاشمی ضمن قدردانی از حضور ریاست امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی و فرزندان گرانقدر شهید دکتر فخری زاده در این جلسه مجازی گفت: ترور این دانشمند مخلص و مجاهد بزرگ عرصه های علمی و دفاعی بیانگر این است که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحمل عزت و اقتدار و پیشرفت علمی کشورمان را نداشتند و در اقدامی خباثت آلود و ددمنشانه این دانشمند عزیز را از ما گرفتند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: هر چند فقدان این دانشمند برجسته ضایعه بزرگی به شمار می رود اما دانشمندان جوان و متعهد کشورمان و دست پروردگان ایشان این راه متعالی و عزت مند را ادامه خواهند داد.

در ادامه این مراسم حامد فخری زاده فرزند شهید دکتر فخری زاده گفت: پدرم شهید علم و اندیشه بود و افتخار می کنم که ایشان زندگی خود را وقف مجاهدت علمی کرد و در این راه به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.

مهدی فخری زاده فرزند دیگر شهید فخری زاده نیز در این مراسم ا اشاره به تلاش ها و مجاهدت های شبانه روزی دانشمند شهید فخری زاده گفت: آنچه باعث ماندگاری انسان می شود مسیری هست که انتخاب می کند و طی می کند.

فرزند شهید فخری زاده ادامه داد: اگر انسان مسیری درست و متعالی برای خودش در زندگی پیدا کند همان مسیر معرف او خواهد شد و همدلی و همدردی و احترامی که در جامعه نسبت به این شهید بزرگوار ابراز می شود بیانگر این است که ایشان مسیر را به درستی انتخاب کرده و زیبا به پایان رسانده است، مسیری که مصداق یک سفر عرفانی است.

مهندس صالحی آرا رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی نیز شهادت دانشمند شهید فخری زاده را به جامعه علمی کشورمان و خانواده گرانقدر شهید تبریک و تسلیت گفت و افزود: شهدا نماد و نمود مکتب هستند، از دل مکتب بر می خیزند در آن رشد می کنند و در نهایت به نماد آن مکتب تبدیل می شوند.

وی در ادامه گفت: شهید فخری زاده پرورش یافته مکتبی است که در آن شهیدانی مانند حاج قاسم سلیمانی و شهید تهرانی مقدم روییدند و با شهادت خود نشان دادند که راه رستگاری پیروی از ائمه اطهار (ع) و ولایت فقیه است.

رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی افزود: شهید حاج محسن فخری زاده واقعا باور داشت که شهدا زنده اند و لذا لحظه ای خود را از آنها جدا نمی دید و در نهایت هم خودش هم سفره آنان شد.

وی با اشاره به اینکه؛ بی تابی های روح شهید فخری زاده جسمش را تاب نمی آورد و عقل در عشق او درمانده بود گفت: شهید فخری زاده راه و رسم شهادت را در مکتب دوستان شهیدش دکتر شهریاری و دکتر رضایی نژاد، دکتر علی محمّدی، احمدی روشن و… خوب خوانده بود.

رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دشمنان بدانند که راه و روش و منش این شهید گرانقدر بسیار مصمم تر از گذشته ادامه خواهد یافت.

احمد صالحی آرا افزود: کسانی که مسیر عبودیت و قرب الهی را انتخاب می کنند خداوند هم زمینه رشد و پر کشیدن آنها به ملکوت را برایشان مهیا می کند و در حقیقت دنیا جای بازرگانی دوستان خداست که در آن به رحمت الهی می رسند و شهید فخری زاده از آنانی بود که دنیا را مسجد ساخته بود تا بهشت را برای خودش خریداری کند.

رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شهید فخری زاده ثابت کرد راه و رسم شهدا همیشه هست جاوید و پاینده است و به تعبیر امام خمینی (ره) راه و رسم شهدا کورشدنی نیست و ما تا زمانی که زنده هستیم آماده هستیم و منتظریم

وی افزود: دشمن بداند جمهوری اسلامی زمینه ساز ظهور امام عصر (عج) است و به زودی زود چشم ما به جمال آن حضرت روشن خواهد شد.