مديون خون شهدا هستيم و همواره تلاش بر اين بوده که فضاي دانشگاه مزين به نام شهدا باشد
مديون خون شهدا هستيم و همواره تلاش بر اين بوده که فضاي دانشگاه مزين به نام شهدا باشد

اداي احترام و گلباران قبور مطهر پنج شهيد گمنام، شعر خواني توسط دختر شهيد والامقام، شهيد محمد نصيري و نوحه خواني از برنامه هاي ويژه روز شهيد بود.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري ضمن بزرگداشت روز شهيد و تبريک عيد مبعث گفت: مقام شهيد و شهادت آنچنان والا و ارزشمند است که صحبت کردن در مورد آن در محضر خانواده هاي شهدا و ايثارگران، کار بسيار دشواري است.
دکتر ابراهيم رحيمي افزود: به گفته مقام معظم رهبري، شهادت به اين معناست که يک انسان، برترين و محبوب­ترين سرمايه­­ي دنيوي خود را نثار آرماني مي­کند که معتقد است به سود بشريت است.
وي بيان کرد: امروزه امنيتي که در کشور و مناطق مرزي حاکم است به خاطر رشادت­ها و دلاوري­هاي شهداست. شهدايي که از جان و مال و فرزند خود گذشتند تا دست بيگانه به خاک و ناموس کشور نرسد.
دکتر رحيمي گفت: مديون خون شهدا هستيم و همواره تلاش بر اين بوده که فضاي دانشگاه مزين به نام شهدا باشد تا دانشجويان در کنار کسب علم با معرفت‌هاي انقلاب اسلامي و رشادت‌هاي شهدا که به خاطر ميهن اسلامي از جان شيرين خود گذشتند، آشنا و پيوند نزديک‌تري داشته باشند.
معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد نيز ضمن تبريک عيد مبعث و بزرگداشت روز شهيد گفت: مهمترين شعار در بيعت پيامبر (ص)، تکريم مکارم اخلاق يا تاکيد بر معارف دين است که موضوع شهيد و شهادت از معارف و فضيلت هاي دين محسوب مي شود.
دکتر محمد قاسمي افزود: امام خميني (ره) در وصف جايگاه شهيد و شهادت فرمودند: ما را چه رسد که با اين قلم­هاي شکسته و بيان­هاي نارسا، در وصف شهيدان، جانبازان، مفقودان و اسيراني که در جهاد في سبيل اله، جان خود را فدا کردند؛ سخني بگوييم. اين عبارت نشان دهنده عظمت و جايگاه والاي شهيدان در نظام توحيدي است.
وي بيان کرد: شهيد کسي است که مي داند در برابر بالاترين سرمايه خود که همان جان اوست، خطري وجود دارد؛ ولي راه خود را بر اساس بصيرت و آگاهي انتخاب کرده و خدايي شده است و تمام اين موارد از ايمان، اعتقاد، بصيرت، آگاهي و شجاعت او سرچشمه مي گيرد.
دکتر قاسمي تاکيد کرد: فرهنگ شهيد و شهادت فقط مختص دفاع مقدس نيست، بلکه در طول تاريخ وجود داشته است. همچنان که در سال هاي اخير شهادت حاج قاسم سليماني و محسن فخري زاده، مصداق هايي از شهادت است و همچنين در شرايط سخت کرونايي بايد ارزش و جايگاه شهداي سلامت، پزشکان، پرستاران و پرسنل درماني را هم در کنار شهداي دفاع مقدس گرامي بداريم.
وي تصريح کرد: هدف از برگزاري مراسم بزرگداشت روز شهيد و تکريم خانواده هاي شهدا اين است که اسوه ها، اسطوره ها و قهرمانان که حماسه ساز تاريخ ايران بودند را ارج نهيم و آن ها را به عنوان الگو براي ادامه راه انتخاب کنيم..
دکتر قاسمي در پايان گفت: ثمره­ي خون و جان فشاني­هاي شهدا، عزت، سربلندي، اقتدار، آرامش، امنيت، پيشرفت در حوزه هاي مادي و معنوي کشور است.
در اين مراسم رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با اهداي لوح از نازنين نصيري فرزند شهيد والامقام محمد نصيري تجليل کرد.
اداي احترام و گلباران قبور مطهر پنج شهيد گمنام، شعر خواني توسط دختر شهيد والامقام، شهيد محمد نصيري و نوحه خواني پايان بخش اين مراسم بود