فضاسازی فرهنگی در محیط‌های دانشگاهی تقویت شود
فضاسازی فرهنگی در محیط‌های دانشگاهی تقویت شود

معاون اجرایی مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فضاسازی فرهنگی در محیط‌های دانشگاهی باید تقویت شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زابل، حسن شیرزاد صبح امروز از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل بازدید و در جلسه شورای فرهنگی این واحد دانشگاهی شرکت کرد.

وی در این جلسه عملکرد ستاد امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در بازدیدهایی که در استان‌ها و واحدهای دانشگاهی مختلف انجام می‌دهیم، ستاد امور شاهد و ایثارگران بیشتر واحدهای دانشگاهی دچار روزمرگی و انجام کارهای روتین هستند.

معاون اجرایی مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به جامعه هدف ستاد شاهد در کل کشور به میزان ۷۳ هزار نفر دانشجوی جامعه هدف الف اشاره و تصریح کرد: با توجه به جامعه هدف بسیار بزرگ و دامنه فعالیت گسترده ستادها، مرکز امور شاهد در سازمان مرکزی، برنامه فرهنگی مدونی دارد که در آینده نزدیک به ستادهای کل کشور ابلاغ خواهد شد.

شیرزاد، فضاسازی فرهنگی بسیاری از دانشگاه‌ها را مناسب ندانست و بیان کرد: فضاسازی فرهنگی در محیط‌های دانشگاهی باید تقویت شود تا دانشجو در بدو ورود به محیط دانشگاهی خود را در محیط فرهنگی احساس کند.

وی خاطرنشان کرد: یادمان شهدای گمنام در هر واحد دانشگاهی به عنوان نماد فرهنگی شهید و شهادت، باید محلی برای آشنایی هرچه بیشتر با این فرهنگ ناب اسلامی و مکانی برای فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان تبدیل شود.

در این جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل نیز بیان کرد: اجرای برنامه‌های ابلاغی مرکز امور شاهد و ایثارگران سازمان می‌تواند در جهت‌دهی و یکپارچه‌سازی فعالیت‌های فرهنگی در سطح کشور کمک کند.

محمد عمرانی به محتوامحور بودن برنامه‌های فرهنگی اجراشده توسط ستاد امور شاهد و ایثارگران واحد زابل گفت: این ستاد با حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی ارتباط خوب و سازنده‌ای دارد و اعضای آن در اجرای فعالیت‌های فرهنگی از هم‌افزایی خوبی برخوردارند و در یک راستا حرکت می‌کنند.