غبارروبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده شهیدان محمد حسین زارع مکاباد و قربان حجت حاجی صادقلو توسط دانشگاهیان واحد اسلامشهر
غبارروبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده شهیدان محمد حسین زارع مکاباد و قربان حجت حاجی صادقلو توسط دانشگاهیان واحد اسلامشهر

به همت معاونت فرهنگی – دانشجوئی و ادارۀ امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر مراسم غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از دو مادر شهید بر سر مزار شهیدشان برگزار گردید.

همزمان با ایام چهل یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر همراه با اعضای هیئت رئیسه و جمعی از مسئولین و کارکنان بسیجی واحد اسلامشهر با حضور در جوار بارگاه امامزاده عقیل(ع) شهرستان اسلامشهر پس از غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای این شهرستان با خانواده شهیدان محمدحسین زارع مکاباد و قربان حاجی صادقلو دیدار و از ایشان تجلیل کردند.
دکتر حامد زارعی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر درحاشیه این مراسم که در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد؛ با بزرگداشت یاد و خاطره دلاورمردان عرصه ایثار و شجاعت، تکریم خانواده شهدا را وظیفه همگان دانست و افزود: تکریم این بزرگواران (خانواده شهدا) که با تدین و شجاعت فرزندان خود را برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه‌ها اعزام کردند تا ضمن دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی، امنیت و آسایش نصیب ملت ایران شود برهمگان ضروری و واجب است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه امنیت حاضر در کشور را مدیون قطره قطره خون شهدا، و شجاعت و ایثار جانبازان و رزمندگان هستیم خاطرنشان کرد: شهدا، ایثار و از خودگذشتگی را با نثار جان خویش در راه حق و حقیقت معنا کردند و امروز وظیفه ما زنده نگاه‌داشتن این ارزش‌هاست.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدجعفر محمدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر نیز در این مراسم با تفسیر آیه ۱۱۱ سوره مبارکه توبه، از جان گذشتگی شهدا را معامله با خدا بیان کرد. وی با اشاره به وعده الهی که همانا جایگاه بهشتی به شهدا می باشد، این جایگاه را والاترین بهایی دانست که از جانب باری تعالی برای شهدا در نظر گرفته شده است.
حجت الاسلام محمدی، در ادامه ضمن تقدیر از مادران این دو شهید بزرگوار، خواستار ادامه راه شهیدان توسط عموم مردم و به ویژه دانشگاهیان شده، حفظ و پاسداری از انقلاب اسلامی و گرامیداشت رشادت‌های رزمندگان، جانبازان و شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس را وظیفه شرعی و ملی هر ایرانی دانسته و بدان تاکید مضاعف کرد.
این مراسم پس از غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا ، با قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ شهدا ادامه و با مدح و ثنای اهل بیت عصت و طهارت (ع) و اهدای تندیس شهدا به خانواده های ایشان خاتمه یافت.