یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹

شهدای دانشگاه آزاد اسلامی

واحد یاسوج

شهید هدایت رکنی

تاریخ تولد: ۱۰ اسفند ۱۳۴۵

محل تولد: درمنطقه عشیره ای سرابتابه

تاریخ شهادت: ۴ تیر ۱۳۶۷

محل شهادت: جزیره مجنوب

وضعیت تأهل: متاهل

تعداد فرزندان: یک پسر

تحصیلات: کارشناسی معارف

زندگینامه

در تیر ماه سال ۱۳۴۰ درمنطقه عشیره ای سرابتابه خانواده ای عجیب مورد عنایت حق قرار گرفتند و صدای شیهه ی کهر هی هی کوچ و صدای یا علی مدد بزرگترها یی که بانجه بانجه گندم درو می کردند و یورد به یورد آبادی را جا به جا می نمودند حاکی از خبری جدید بود که نوزادی چشم به دجهان گشود قدم به عرصه خاکی گذاشت که وی را هدایت نامیدند .

در آغوش مادری کدبانو و پدری ساده و صمیمی از جنس آب بزرگ شد. دوران ابتدایی را در زادگاهش سپری وکرد و برای ادامه تحصیل روانه مدرسه راهنمایی نره گاه گردید و در این دوره از شاگردان ممتازی بود ومورد توجه همگان گردید.

ایشان ورودش به مقطع دبیرستان هم زمان با اوج گیری انقلاب اسلامی بود و از جمله علاقمندان دل سپردگان شیفته امام که همراه جوانان آن روزگار به خیل میلیونی پیوست .

وی موفق به اخذدیپلم برق از هنرستان اقبال لاهوری یاسوج گردیده بود . در سال ۵۹ با اکثریت رأی در روستای سرآبتابه به عنوان عضو شورای اسلامی انتخاب شد . آن قدر مهربان ، متواضع ،متدین و فداکار بود که توانست نظر مردم را جلب کند.

از آغاز جنگ تحمیلی به عنوان یک بسیجی دریادل وارد عرصه نبرد عشق و علاقه اش به جمهوری اسلامی سبب شد به عضویت سپاه در آید و چند سالی به عنوان فرمانده گردان مهندسی رزمی در تیپ الهادی انجام وظیفه نمود . آن قدر بزرگ بود و دنیا در نظرش کوچک که حتی نزدیکانش هم متوجه مسئولیت ایشان نشدند .چندین بار مورد اصابت ترکش دشمن قرار گرفت .

حتی آنقدر خویشتن دار و راز نگهدار بود که هیچ کس از مجروحیت آن هم آگاه نشد. به واسطه خدا محوری و صداقت در گفتار و دقت در کردار و یک رنگی ایشان به عنوان ارزیاب و گزینش سپاه پاسداران استان به یاسوج منتقل شد . در این ایام تصمیم به ازدواج گرفت و حاصل این پیوند پسری به نام مهدی که از وی به یادگار مانده است . از جمله پاسدارانی بود که در عین توجه به جبهه و جنگ از آموختن علم غافل نبود .

در ئانشگاه آزاد اسلامی یاسوج در رشته معارف اسلامی مشغول به تحصیل بود . به ضرورت دفاع از کیان اسلامی دوباره راهی جبهه شد. در عملیات کم نظیر دوران دفاع مکقدس عملیاتی که از شگفت ترین دوران دفاع مگقدس بود عمکلیاتی که در تمام دتاریخ جنگ های عالم بی نظیر بود ( عملیات فتح خندق ) .

مقاومت گروهی اندک در مقابل ارتش تابن دندان مسلح بسیجیانی بی ادعا با مقاومتی جانانه تقابلی باور نکردنی حماسه ای معجزه آسا چنان مقاومت کردند که سرانجام توانستند با همکاری هم رزمانش حماسه ای را خلق کند که مانع از پیشروی دشمن و سقوط نبش عظیمی از محورهای استراتژیک و نجات جان ده ها نفر از رزمندگان جان بر کف اسلام شود و خود شربت شهد شهادت بنوشد. و از دار فانی راهی ابدیت گردید.

وصیت نامه

چندرسانه ای