جمعه, ۷ آبان , ۱۴۰۰

شهدای دانشگاه آزاد اسلامی

واحد خمینی شهر

شهید مهدی قائدی ارجنگی

تاریخ تولد: …

محل تولد: اصفهان

تاریخ شهادت: …

محل شهادت: سایت موشکی سمیرم

وضعیت تأهل: مجرد

تعداد فرزندان:

تحصیلات: کاردانی نقشه کشی

زندگینامه

شهید بزرگوار مهدی قائدی در سال ۱۳۶۲ در اصفهان در یک خانواده مذهبی و ساده به دنیا آمد و تا ۳۰ سالگی در منزل ساده پدری در خیابان رکن الدوله زندگی نمود.

این منزل بعد از شهادت شهید به حسینیه بنام مبارک امام علی علیه السلام تبدیل می گردد و در اختیار ترویج فرهنگ غنی اهل البیت و بمنظور رشد و شکوفایی جوانان و ملت رشید اسلام قرار گرفت.

این شهید بزرگوار بنا به گفته مادر گرامیشان و نیز دوستانشان ، شخصی شجاع و با تهور و جسور و غیرتمند بود که بر همین اساس ، با نیروی محترم انتظامی (کلانتری ۱۴ اصفهان) بابت ایجاد امنیت محل همکاری می نمود و در دستگیری سارقان کمک می نمود.

وی که یک فعال فرهنگی و خوش فکر و خوش برخورد و و عاشق امام زمان – سلام الله علیه و عجل الله تعالی فرجه الشریف- و فردی تلاشگر و جهادی بود پیگیر حضور در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شدند که نهایتا در بخش هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به استخدام در آمدند و در تاریخ ۲۴/۹/۱۳۹۲ در مسیر برگشت از ماموریت از سایت موشکی شهر سمیرم در جاده شهررضا – اصفهان بعد از زیارت شهدای این شهر و شهید همت در سانحه تصادف به درجه رفیع شهادت نائل گردید .

پدر ایشان هم پس از دو سال و نیم بعد از شهادت شهید قائدی در فراق فرزندش به لقای پروردگار پیوست.

 

پیکر این شهید در قطعه ایثارگران آرامستان باغ رضوان اصفهان مدفون گردید.

وصیت نامه

شهید بزرگوار مهدی قائدی وصیت نامه ایی کامل ندارند ولی به گفته مادرشان ظاهرا یک دست نوشته ایی از این شهید وجود داشته که در آن نوشته که : “خیلی دلم میخواهد در بخش هوا فضای سپاه مشغول خدمت گردم” که این توفیق بالاخره نصیب ایشان گردید.

چندرسانه ای