جمعه, ۷ آبان , ۱۴۰۰

شهدای دانشگاه آزاد اسلامی

واحد نجف آباد

شهید رضا ابراهیمی

تاریخ تولد: ۱۳۴۱/۱/۵

محل تولد: روستای علویجه نجف آباد

تاریخ شهادت: ۱۳۷۰/۷/۲۳

محل شهادت: جاده قروه

وضعیت تأهل: متاهل

تعداد فرزندان: یک

تحصیلات: کارشناسی حقوق

زندگینامه

پاسدار شهيد رضا ابراهيمي در سال ۱۳۴۱ در روستاي علويجه از توابع شهرستان نجف آباد و در يك خانواده مذهبي چشم به جهان گشود.دوران طفوليت را در همان محل سپري كرده و با عزيمت خانواده اش از علويجه به اصفهان،تحصيلات ابتدايي خود را در مدرسه طوبي در محله خواجو اصفهان آغاز و به منظور ادامه تحصيل در مقطع راهنمائي و بدنبال تغيير محل سكونت خانواده به محله مصلي(ميدان قدس) در مدرسه راهنمائي شهيد رجايي ثبت نام كرده،مشغول به تحصيل شد.رضا پس از موفقيت در مقطهع راهنمايي تحصيلات خود را در دبيرستان هاتف اصفهان در حالي آغاز كرد كه مبارزات مردم قهرمان و انقلابي ايران بر عليه نظام جور ستمشاهي به اوج خود رسيده بود و اين فعاليت شهيد بزرگوار و حضور وي در محافل و مجالس مذهبي،سياسي و مبارزاتي در خور تحسين بود.

پس از پيروزي انقلاب شكوهمن اسلامي و فرمان تشكيل ارتش بيست ميليوني از سوي حضرت امام خميني وارد بسيج مدارس شد و پس از موفقيت در آزمونهاي نظامي،عقيدتي،سياسي و اخذ مدرك ديپلم در سال۵۹ به خيل مشتاقان و شيفتگان خدمت به محرومين و مستضعفين پيوسته و به استخدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در آمد تا بتواند از اين راه به وظيفه ديني و اسلامي خود عمل كرده باشد.رضااز جمله افرادي بود كه امام راحل در سال ۴۲فرمودك ياران من در گهواره ها هستند. و به حق او يكي از باوفاترين و عاشق ترين ياران ان امام عزيز بود.

ايشان پس از استخدام در كميته۲۴ انتظامات شهري مشغول خدمت و انجام وظيفه گرديده و پس از مدتي به علت اشتياق فراوان،راهي جماران گرديد و بعنوان يكي از محافظين بيت امام مدتي را در جوار حضرت امام گذراند و اينگونه بود كه تحول بزرگ در وي بوجود امد و درس چگونه بودن،چگونه زيستن و مردن را از ان پير فرزانه آموخت تا در ادامه حيات خود بتواند بيشتر از پيش به انسانهاي آزاده و موحد و محرومين خدمت نمايد.

وصیت نامه

خداوندا می دانی که من عاشق شهادتم چرا که فنا شدن در راه اسلام و قرآن، خاری است به چشم دشمنان پس مرگ سرخی را که از محراب خونین مولای عاشقان علی بن ابی طالب و خون حسین بن علی سرچشمه می گیرد در آغوش می گیرم و بدانید این شهادت هاست که اسلام را زنده نگه داشته است.

برادران همرزمم همواره پشتیبان اسلام باشید و دلهایتان گرم چرا که به خواست خداوند متعال اسلام در تمام جهان مستقر و پرچم سبز نصر من ا.. بر بلندترین قله ها برافراشته خواهد شد.

اکنون که در کنار شما نیستم بدانید و آگاه باشید راهی که من انتخاب کردم با یقین  و حضور قلب بوده که امیدوارم انشاء ا.. مورد قبول حق تعالی قرار گیرد . به خدا اگر هزاران  جان داشتم در راه الله و اسلام عزیز فدا می کردم.

برادران و خواهرانم در حالی که با هجوم فرهنگ مبتذل غرب در جامعه مواجه هستیم با مطالعه کتب اسلامی و … روحتان را از فرهنگ غنی اسلام پر کرده تا محتاج فرهنگ بیگانه نشوید خواهران حجاب لباس رزم تو در این مبارزه است . برادر مسجد را حفظ کن چرا که به فرموده امام راحلمان نهضت ما از مسجد ها شروع شد و مسجد سنگر است نماز جماعت و جمعه را رها نکنید چشم و دلتان را به معنویات پیوند زده و از مادیات جدا کنید و اگر هم علاقه بدنیا و زیبائیهای آن دارید به خاطر خدا علاقه داشته باشید.

پدرعزیزم پس از شهادتم سربلند و صبور باش ودر برابر مشکلات  همچنان که بوده ای محکم و استوار با هوشیاری و تیزبینی با مسائل برخورد کن مبادا در عزایم غمگین شوی چرا که دشمنان اسلام و منافقین خوشحال خواهند شد.

مادر مهربانم شما حق مادری را برای من به بهترین وجه ادا کردی درحالی که من در مقابل حق فرزندی را آنچنان که باید و شاید به جا نیاوردم ولی مادرم خداوند را شکرگزار باش زیرا چنین سعادتی را نصیب خانواده و پسر شما کرده که ادامه دهنده راه انبیا و شهادت و رسیدن به لقاء ا.. نتیجه آن باشد پس شاد باش چرا که از خوشحالی شما دشمنان اسلام به وحشت خواهند افتاد و انشاء الله خداوند تبارک و تعالی به شما صبر و روح مقاومت عطا فرماید.

خواهران و همسر عزیزم هرگاه که به فکر من افتاده و ناراحت شدید یاد از مصائب زینب(ص) و اهل بیت سرور آزادگان کنید، مبارزه و مقاومت و تحمل اولاد حسین بن علی(ع) سرمشق شما باشد. عزیزان سیاهی چادرتان از خون سرخ من کوبنده تر می باشد و رفتارتان ادامه راهم.

برادر شما نیز ادامه دهنده راه شهیدان باش. زیرا که امروز، فردا و در آینده درخت اسلام به خون من و شما نیاز دارد. از کشته شدن در راه خدا وحشت نکن . چرا که خداوند کسانی را که در راه حق جهاد می کنند ثابت قدم می دارد.

***

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم                  موجیم که آسودگی ما ، عدم ماست

چندرسانه ای