شهدا اسوه‌های بی‌نظیری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند
شهدا اسوه‌های بی‌نظیری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان گفت: «شهدا اسوه‌های بی‌نظیری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند و همگان باید برای ترویج این فرهنگ مشارکت‌ کنند.»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زنجان، در هفتمین روز از دهه فجر و چهل‌ویکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ظهر امروز کارکنان معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان با خانواده شهید صادق سنمار دیدار کردند.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی واحد زنجان در این دیدار گفت: «انقلاب اسلامی پیروزی و تداوم خود را مدیون یاری خداوند، خون شهدا و وحدت ملت ایران است.»

عباس قنبری افزود: «شهدا اسوه‌های بی‌نظیری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند که باید برای ترویج این فرهنگ همگان مشارکت‌ کنند.»

وی ادامه داد: «شهادت عامل گسترش بصیرت و آگاهی هرچه بیشتر در جامعه است و پیام‌های مهمی شامل آزادگی، ظلم‌ستیزی، دشمن‌شناسی و مبارزه با استکبار جهانی دارد.»

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی واحد زنجان اضافه کرد: «سران استکبار جهانی با وجود پذیرفتن شکست‌های متعدد در چهار دهه اخیر باز هم از مقابله با نظام و انقلاب دست برنمی‌دارند و هنوز برخی به دنبال ضربه  زدن به اسلام و انقلاب اسلامی هستند.»

ارزش جهاد و شهادت در فرهنگ جمهوری اسلامی ایران پررنگ است

قنبری با بیان اینکه امروز دانش‌آموزان نیازمند آگاهی از مفاهیم با ارزشی مانند شهادت، جهاد و ایثار هستند که جز با مشارکت خانواده شهدا به دست نخواهد آمد، گفت: «مردم نباید به خانواده شهدا نگاه ابزاری داشته باشند.»

وی با تأکید بر اینکه ارزش جهاد و شهادت در فرهنگ جمهوری اسلامی ایران همچنان پررنگ است، از شهدای مدافع حرم به‌ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یاد کرد و گفت: «امروز بر ما واجب است تا همه جوانب کشور را ارتقا دهیم.»

خانواده شهید سنمار نیز در این دیدار با مرور خاطرات و ویژگی‌های اخلاقی شهید سنمار بر لزوم حمایت از نظام  و پاسداشت خون شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تأکید کردند.

به گزارش آنا، شهید صادق سنمار ۲۰ بهمن‌ ۱۳۲۵ متولد و ۲۸ آبان ۱۳۵۹ به شهادت رسید. شهید سنمار سال ۱۳۵۱ ازدواج کرد و صاحب یک فرزند پسر و دو فرزند دختر شد.

در زمان جنگ تحمیلی شهید سنمار با ندای رهبر کبیر انقلاب اسلامی به سوی جبهه‌های جنگ شتافت. سرانجام ۲۸ آبان سال ۱۳۵۹ در منطقه سومار به درجه رفیع شهادت نایل شد. پیکر مطهر این شهید پس از تشییع در گلزار شهدای پایین زنجان به آغوش خاک سپرده شد.