با همکاری بنیاد شهید روندی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر ایجاد می‌کنیم که از وام‌های دانشجویی، تخفیف‌های ویژه و بورسیه بیشتر بهره‌مند شوند.
با همکاری بنیاد شهید روندی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر ایجاد می‌کنیم که از وام‌های دانشجویی، تخفیف‌های ویژه و بورسیه بیشتر بهره‌مند شوند.

سرپرست واحدهای غرب استان تهران گفت:‌ با همکاری بنیاد شهید روندی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر ایجاد می‌کنیم که از وام‌های دانشجویی، تخفیف‌های ویژه و بورسیه بیشتر بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرقدس، عبدالله قاسمی پیر‌بلوطی به مناسبت هفته دفاع مقدس در دیدار با خانواده‌های شهدا اظهار کرد: هفته دفاع مقدس را بهانه‌ای برای دیدار با خانواده شهدا و قدردانی از ایثارگری شهدا قرار دادیم تا از نزدیک مشکلات خانواده‌های شهدا و ایثارگران را جویا شویم.

وی افزود: سعی می‌کنیم با همکاری بنیاد شهید روندی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر ایجاد کنیم که از وام‌های دانشجویی، تخفیف‌های ویژه و بورسیه بیشتر بهره‌مند شوند.

سرپرست واحدهای غرب استان تهران (شهرقدس/ملارد/صفادشت) گفت: حضور خانواده شهدا و جانبازان برای ما افتخار است وسعی می‌کنیم مسائل آموزشی خانواده‌ها را با انضباط مالی و صرفه‌جویی در هزینه‌های دانشگاه و ایجاد شرایط مطلوب و حرکت نقشه راه دانشگاه که به سمت درآمدهای غیرشهریه‌ای به‌منظور حل مشکلات مالی دانشجویان بوده گام برداشته و اقداماتی را پیش‌بینی کنیم و با رعایت حداقل‌ها به نتیجه مطلوب و جمع‌بندی مناسبی برسیم.

قاسمی از دختر شهید که پذیرفته شده مقطع کارشناسی در رشته معماری بود و به علت مشکلاتش از ادامه تحصیل انصراف داده بود به وی قول مساعدت داده و دعوت کرد برای ثبت‌نام و ادامه تحصیل به واحد شهر قدس مراجعه کند.

رئیس دادگستری شهرستان قدس نیز گفت: اگر امروز ما بر صندلی خدمت تکیه زدیم این مسئولیت به پاس ایثارگری شما خانواده‌های شهدا و جانبازان بوده و ما قدردان شهدا و ایثارگران هستیم و برای خدمت به مردم که همان خواست شهدا و ایثارگران است، تلاش روزافزون خواهیم کرد و امیدوارم در مسئولیت خود که همان امانتی برای خدمت به مردم است،‌ اثرگذار باشیم.

ولی‌الله بنی‌عامری با بیان اینکه هر کار و خدمتی در محدوده قانون برای شما جانبازان لازم باشد انجام می‌دهیم، تصریح کرد: من به‌عنوان یک مسئول می‌دانم اگر شهدا و جانبازان نبودند سرنوشت خوبی در انتظار کشور ما نبود؛ بنابراین ما قدردان تلا‌ش‌های شما شهدا و جانبازان هستیم و می‌دانیم که از برکت خون شهدا به اینجا رسیدیم و از همه مسئولان درخواست کمک می‌کنیم تا به کمک و همکاری همدیگر مسائل و امورات خانواده‌های شهدا و جانبازان رفع رجوع شود.

وی افزود: مشکلات همیشه بوده و در این راستا وظیفه ما پیگیری تا حصول نتیجه است و به‌خوبی می‌دانیم در زمان جنگ شما رزمندگان صادقانه برای دفاع از مملکت ایثار کردید که امروز ما سرافراز باشیم.

 گلایه جانبازان و خانواده‌های شهدا

جانباز اعصاب و روان نیز به جای بیان خاطرات دفاع مقدس وقت را غنیمت شمرده و از مشکلات مردم شهرستان مطالبی را بیان کرد و با بیان خاطره‌ای از زندگیش اظهار کرد: روزی دوستی از من خواست که شاهد طلاق یک زوج جوان شوم گفتم من مسافر کربلا هستم و شاهد طلاق نمی‌شوم؛ اما در کربلا برای تحکیم زندگی این زوج جوان دعا می‌کنم که امام حسین عنایتی وِیژه به آن زوج کند.

بهرام رحیم‌زاده خطاب به مسئولان مطرح کرد: از شما مسئولان تشکر می‌کنیم، ما نگران خودمان نیستیم نگران مردم هستیم مسئولان بدانند که حرف ما حرف مردم بوده و خواسته ما خواسته مردم است.

وی خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم که مسئولان به حرف مردم، انتظارات مردم و معیشت مردم توجه کنند. ما برای ملت و کشورمان با خدا معامله کردیم و امروز هم خواسته ما همان خواسته مردم است.

رحیم‌زاده تأکید کرد: دوره جنگ برای ما جهادی بود که از غافله شهدا جا ماندیم و شهادت نصیب ما نشد؛ بنابراین ما برای خودمان چیزی نمی‌خواهیم و تأکید می‌کنم به مردم رسیدگی کنید تا اجر جهادمان ضایع نشود.

  • منبع خبر : http://ana.ir/i/417701