رییس مرکز امور شاهد و ایثارگران در سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و بزرگداشت مادران و همسران شهدا پیامی صادر کردند
رییس مرکز امور شاهد و ایثارگران در سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و بزرگداشت مادران و همسران شهدا پیامی صادر کردند

احمد صالحی آرا رییس مرکز امور شاهد و ایثارگران طی پیامی در سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و بزرگداشت مادران و همسران شهدا را گرامی داشتند

اَلسَّلاٰمُ عَلَيْكِ يٰا أُمَّ الْبَنِين…

سیزدهم جمادي ‏الثانی، یادآور روزی غم‏ انگیز است؛ روزی که در آن مادری فداکار و بانویی با عظمت از تبار دلاوران، به سوی معبود پر کشید. روزی که در تقویم ما به عنوان ” روز بزرگداشت مادران و همسران شهدا” نام گذاری شده است.
مایه ی فخر و مباهات ماست که مادران ایران زمین در کربلای جنوب و غرب ایران، چون حضرت ام البنین (س) با تقدیم عزیزترین داشته های خود، همسران و فرزندانشان، تاریخ را به گونه ای دیگر در حمایت از حسین زمان، تکرار کردند.
مادرانی که اگر چه خود، در خاکریزهای دفاع از کیان اسلام ،انقلاب و خاک وطن در برابر یزیدیان زمان حضور نداشتند، اما خطوط مقدم پر از رزمندگانی بود که در دامن این شیر زنان پرورش یافته بودند.
رهروان فاطمی که پای در جای پای حضرت ام البنین (س) “مادر چهار شهید و معلم علم دار کربلا” گذاشتند و چون او فاطمه وار هستی خود را بر سر دفاع از اسلام و ولایت به درگاه خدا ارزانی داشتند.
اينجانب ضمن تسليت وفات حضرت ام البنين(س) اين روز را كه به عنوان روزِ تكريم مادران و همسران شهدا نامگذاري شده است گرامي مي دارم.

احمد صالحی آرا
رئيس مركز امور شاهد و ايثارگران دانشگاه آزاد اسلامي