دیدار دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی دره‌شهر با خانواده‌ شهدا و جانبازان
دیدار دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی دره‌شهر با خانواده‌ شهدا و جانبازان

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دره‌شهر و جمعی از مسئولان این شهرستان علاوه‌ بر غبارروبی از مزار شهدا با خانواده‌ شهدا و جانبازان سرافراز دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دره‌شهر، امام جمعه دره‌شهر، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دره‌شهر و جمعی از مسئولان این شهرستان به مناسبت  ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی علاوه‌ بر غبارروبی از مزار شهدا با خانواده‌های شهدا و جانبازان سرافراز دیدار کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دره‌شهر در جمع خانواده‌ شهدا و جانبازان با تبریک این ایام اظهار کرد: «رشد و توسعه انقلاب اسلامی ایران مرهون خون شهدا و فداکاری‌های جانبازان فداکار هشت سال دفاع مقدس است. ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد، این سال‌ها انقلاب اسلامی كارنامه درخشانی را در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و … به ثبت رسانده است.

امید ونداد افزود: «انقلاب اسلامی ایران، انقلابی ارزشی و معنوی است. انقلابی برای خدا و معنویت كه تحول روحی و فرهنگی عظیمی در آحاد ملت ایران به وجود آورد. اداره جامعه براساس دین و ارزش‌های اصیل آن، افزایش سطح آگاهی و مشاركت مردم در فعالیت‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و نیز تغییر الگوهای رفتاری مردم با جهت‌گیری خصلت‌های اخلاقی و انسانی ازجمله این تحولات است.»

وی ادامه داد: «انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی و آموزشی نیز كارنامه درخشانی دارد، امروز مردم ایران اسلامی به‌وضوح نتیجه اقدامات صورت‌گرفته در این حوزه‌ها را مشاهده می‌كنند، روزی نیست كه از نوآوری و خلاقیت‌های ارائه‌شده توسط جوانان پژوهشگر ایرانی در رشته‌های مختلف علمی، علوم پایه، علوم انسانی، بیوتكنولوژی، فنی و مهندسی، كشاورزی، هنر و صنایع دفاعی و هوافضا در رسانه‌ها خبری انعكاس داده نشود.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دره‌شهر خاطرنشان کرد: «امروزه ایران اسلامی در المپیادهای علمی جهانی مانند ریاضی، فیزیك، شیمی، كامپیوتر و … حضوری فعال و چشمگیر دارد به‌گونه‌ای كه به‌عنوان یك كشور صاحب‌نام شناخته شده و در ردیف ۱۰ كشور برتر جهان در رقابت‌های المپیادی دانش‌آموزی جهان قرار گرفته است.»

ونداد یادآور شد: «از دستاوردهای مهم آموزش عالی كشور نیز در دوران پس از انقلاب اسلامی، راه‌اندازی صدها دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی است كه توانسته است سطح كیفی آموزش را ارتقا داده و با راه‌اندازی دوره‌های مختلف تحصیلات تكمیلی به‌ویژه دكترای تخصصی، مشكل اعزام دانشجو به خارج از كشور برای كسب مهارت‌های علمی را برطرف کند.»