دولت برای اجرای تخفیف ۳۰ درصدی شهریه ایثارگران اعتباری نداده است
دولت برای اجرای تخفیف ۳۰ درصدی شهریه ایثارگران اعتباری نداده است

رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت:دولت برای اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر ارائه ۳۰ درصد تخفیف شهریه، تأمین اعتبار انجام نداده است.

حسین نصیرزاده در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اشاره به خدمات ارائه شده به فرزندان و خانواده‌ ایثاگران با کمتر از ۲۵ درصد جانبازی و حداکثر ۶ ماه ایثارگری در مناطق جنگی گفت: دفاتر شاهد و ایثارگر مستقر در واحدهای دانشگاهی به‌صورت کامل برای این گروه از فرزندان ایثارگران در زمینه خدمات آموزشی، خدمت‌گذاری می‌کنند.

رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: فرزندان و خانواده‌ ایثارگران با کمتر از ۲۵ درصد جانبازی و حداکثر ۶ ماه ایثارگری در مناطق می‌توانند تسهیلاتی در زمینه نقل‌وانتقال، مهمان و در زمینه خدمات آموزشی دریافت کنند.

نصیرزاده با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر ارائه ۳۰ درصد تخفیف شهریه تحصیلی به این گروه از ایثارگران، اظهار کرد: اجرای این قانون در برنامه ششم توسعه کشور مشروط بر تأمین اعتبار از سوی دولت بود که تاکنون این اعتبار صورت نگرفته و محل پرداخت اعتبار نیز پیش‌بینی نشده است و بدین دلیل قانون مذکور برای دانشگاه آزاد اسلامی قابلیت اجرایی ندارد.