حضور ۱۸ ممتاز دانشگاه آزاد در جشنواره ملی ایثار/ پرداخت بیمه ایثارگران در دانشگاه آزاد تعیین تکلیف می‌شود
حضور ۱۸ ممتاز دانشگاه آزاد در جشنواره ملی ایثار/ پرداخت بیمه ایثارگران در دانشگاه آزاد تعیین تکلیف می‌شود

رئیس مرکز شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نهایی پرداخت ۷% بیمه ایثارگران خبر داد و گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران جشنواره ملی ایثار برای دانشجویان ممتاز و نخبه شاهد و ایثارگر را با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌کند و این دانشگاه با معرفی ۱۸ نفر از ممتازان و نخبگان علمی خود، نقش مهمی را در این جشنواره ایفا می‌کند.

احمد صالحی آرا در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اشاره به ابلاغ برنامه‌های اجرایی، مرکز شاهد و امور ایثارگران سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: برنامه ریزی فواید فراوانی را به سازماندهی و ساماندهی حرکت ما که یک حرکت شتابدار و جهادی است ایفا می‌کند، طبیعتاً سبب شناسایی بهترین راه کارها و ایده‌ها خواهد شد. تلاش ما در این برنامه در نظر گرفتن تقویم سال اداری دانشگاه (۹۸/۰۶/۰۱  تا ۹۹/۰۵/۳۱) و انطباق آن با فصل پنجم راهبرد ۱۳ سند دانشگاه اسلامی بود که پس از تأیید ریاست محترم دانشگاه به همه واحد ابلاغ شد.

وی در خصوص دفاتر امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دفاتر ما در واحدهای دانشگاهی به صورت استانی عمل خواهند کرد و مسئولیت هدایت و کنترل مسئولین دفاتر شاهد و ایثارگر تحت پوشش بر عهده مدیر شاهد و ایثارگران مراکز استانی خواهد بود.

سرپرست مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی افزود: از اهم برنامه‌های مدیران شاهد و ایثارگران ما استفاده بهینه از امکانات و فعالیت‌های عمومی دانشگاه آزاد و عدم موازی کاری است. که از جمله آن می‌توان به بهره‌برداری از مراکز مشاوره برای اقدامات پیشگیرانه از آسیب‌های روانی – اجتماعی و ارتقای سطح بهداشت و سلامت روان و همچنین ارتقاء سطح تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر نام برد.

صالحی آرا همچنین ادامه داد: استفاده بهینه از مراکز مشاوره می‌تواند سبب پیشگیری از بروز و شیوع مسائل و مشکلات عاطفی – رفتاری در فضای عمومی دانشگاه شود.

وی عنوان کرد: بازخوردهایی که از نحو اجرای برنامه، طی پنج ماه اخیر از سطح واحدها داشته‌ایم، حاکی از این است که مسئولین ما در دفاتر شاهد و ایثارگران استان‌ها با روحیه بسیار خوب و جهادی، نسبت به اجرای برنامه‌ها منطبق بر زمانبندی اعلام شده، اقدام کرده‌اند.

سرپرست مرکز امور شاهد و ایثارگران با اشاره به اعطای امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر به خانواده معظم شهدا در این دانشگاه بیان کرد: فرزندان و همسران معزز شهدای شاغل در دانشگاه می‌توانند پس از ارائه گواهی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران، همانند جانبازان و آزادگان شاغل از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر استفاده کنند.

وی در خصوص پرداخت ۷% بیمه ایثارگران تصریح کرد: این موضوع را به جد پیگیری خواهیم کرد و با توجه به همکاری بسیار خوب معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد، به‌زودی نهایی و اعلام خواهیم کرد.

صالحی آرا با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی افتخار این را دارد که در طول جنگ تحمیلی ۱۸۱ شهید و در دفاع از حرم اهل بیت(ع) ۶۴ شهید عزیز مدافع حرم را تقدیم انقلاب کرده است، افزود: یکی از عناوین برنامه‌ای ما، صدور مدرک افتخاری برای شهدای دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی است.

سرپرست مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد در خصوص شناسایی نخبگان علمی در میان دانشجویان شاهد و ایثارگران کل کشور خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران هرساله در ششم اسفندماه نسبت به برگزاری جشنواره ملی ایثار برای دانشجویان ممتاز و نخبه شاهد و ایثارگر با مشارکت وزارتین علوم تحقیقات و فن‌آوری، بهداشت، آموزش‌وپرورش، مراکز حوزه علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی اقدام می‌کند. دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به گسترده بودن جامعه هدف در بین سایر دانشگاه‌ها با معرفی ۱۸ نفر از ممتازان و نخبگان علمی خود، نقش مهمی را در این جشنواره ایفا می‌کند.