تلاش در راه ترویج فرهنگ شهادت کار خدایی است
تلاش در راه ترویج فرهنگ شهادت کار خدایی است

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: نخستین کسی که فرهنگ شهادت را ابلاغ کرد خداوند بود؛ بنابراین تلاش در راه ابلاغ فرهنگ شهادت کار خدایی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تبریز، حجت‌الاسلام سعید اسمعلی‌پور ظهر امروز در آیین رونمایی از کتاب صوتی مرغ سحر روایت زندگی شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری اظهار کرد: واقعاً جای غبطه دارد. حال و هوای شهدایی که مرغ‌ دلشان به شوق وصل یار در پرواز بود. آنچنان اشتیاقی در زندگی شهدا برای وصال به محبوب و رسیدن به مقصود بود که قابل وصف نیست و این‌ طعم مرگ را برایشان گوارا کرده است.

وی با بیان اینکه نگران و مضطرب بودن برای دین خدا ستودنی است، افزود: شهید صادق عدالت اکبری در وصیت‌نامه خود آورده که‌ ای کاش هزاران جان داشتم تا قربانی راه اسلام می‌کردم، همین‌طور مادر شهید زین‌الدین هنگام دفن پسرش گفت که ای‌کاش به اندازه رگ‌های بدنم فرزند داشتم تا همه‌شان را قربانی راه خدا می‌کردم.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در ادامه آیه «و لا تحسبنّ الّذین قتلوا فی سبیل اللّه امواتا بل احیاء عند ربّهم یرزقون» را قرائت کرد و گفت: نخستین کسی که فرهنگ شهادت و حیات شهدا را ابلاغ کرد خداوند بود؛ بنابراین تلاش در راه ابلاغ، ترویج، توسعه و نشر فرهنگ شهادت، کار خدایی است.

اسمعلی‌پور با قدردانی از دست‌اندکاران کتاب صوتی مرغ سحر تصریح کرد: کتابی که برای شهدا نوشته می‌شود ارزشمند بوده و هنرمندانی که چنین کارهای گرانقدری را انجام می‌دهند، کارشان ستودنی است. کتاب مرغ سحر هم که برای شهید بزرگوار صادق عدالت اکبری کار شده و به‌صورت هنرمندانه تبدیل به صوت شده، اثر گرانقدر و دوست‌داشتنی بوده و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ کتابخوانی بسیار اثربخش است.

به گزارش آنا،‌کتاب صوتی مرغ سحر روایت زندگی شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به همت بسیج هنرمندان تدوین و منتشر و با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در سالن شهریار این دانشگاه رونمایی شد.