احمد صالحی آرا رئیس مرکزشاهد و امور ایثارگران با نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی  و امام جمعه بیرجند دیدار وگفتگو کرد .
احمد صالحی آرا رئیس مرکزشاهد و امور ایثارگران با نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی  و امام جمعه بیرجند دیدار وگفتگو کرد .

احمد صالحی آرا رئیس مرکزشاهد و امور ایثارگران در سفر به استان خراسان جنوبی با حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند دیدار وگفتگو کرد .

احمد صالحی آرا رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران و رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در این دیدار ضمن قدردانی از حجت الاسلام و المسلمین عبادی به بیان اهداف و فعالیت های قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و با اشاره به تلاش و نگاه بلند و تحول گرامی جناب آقای دکتر طهرانچی گفت : حل مشکلات جامعه و محرومیت زدایی از اهداف مهم و متعالی قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی است. وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب رسالت فرهنگی و اجتماعی بسیارمهمی برای حضور موثرتر در تحولات اجتماعی فرهنگی جامعه قائل است  به سهم دانشگاه آزاد اسلامی دردفاع از حریم اهل بیت (ع) نیز اشاره کرد و گفت : دانشگاه آزاد اسلامی ۶۴ شهید عزیز مدافع حرم تقدیم انقلاب نموده است .

رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به بیان تلاش و اهتمام ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در مقوله پدافند فکری و فرهنگی اشاره کرد و توجه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به این مقوله بسیار مهم را اتفاقی  مبارک دانست که در جهت ایفای رسالت فرهنگی اجتماعی این دانشگاه و نیز تحقق منویات مقام معظم رهبری گامی مهم و ارزشمند به شمار می آید .

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ، در این دیدار که رئیس و مسئولان دانشگاه آزاداسلامی خراسان جنوبی نیز حضور داشتند حجت الاسلام و المسلمین عبادی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی و تبریک دهه ی مبارک فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: امام راحل فرموده‌اند که “اگر دانشگاه ها اصلاح شود جامعه اصلاح می شود” و این یک واقعیت است.

وی افزود: دانشگاه در مدیریت فردای جامعه در امور مختلف و بالاتر از همه در سطح فرهنگی موثر است، لذا اگر مقدمات کاملی فراهم شود و دانش آموختگان محیط های عالی از علم و ایمان سرشار برخوردار باشند مردم حداکثر استفاده مادی و معنوی را از آنها خواهند داشت و طبعا از سویی دیگر نیز اگر آسیبی ببیند، مردم از آسیبش در امام نخواهند ماند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: خداوند همواره حجتش را تمام کرده و در میان قشرهای مختلف افرادی این توفیق را دارند که جمع بین خوبی ها می کنند که بهترین همه ی آنها خوبی علم و ایمان است، لذا وجود این افراد بر بقیه اشخاص حجت است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: در این نهادها و در طول این چهل سال، آنهایی که در هر لباس، پست و جایگاهی که بوده اند، درست عمل کردند و بهترین شاهد آن شهیدان هستند که این به جای خودش محفوظ است اما طبعا هر چیزی حد نصابی دارد و اگر به حد نصاب رسد موثر است اما کمتر از آن نمی تواند تأثیرگذار باشد و خودکفا باشد.

وی گفت: آسیب هایی که چه در جامعه و چه در محیط های علمی و.. مشاهده می شود، پیداست که به آن حد نصاب مطلوب نرسیده ایم و این تکلیف من و شما را سخت تر می کند لذا باید تلاش و کوشش کرد تا جامعه به آن رشد واقعی خود برسد.

امام جمعه بیرجند افزود: برای اینکه جامعه به آن حد نصاب و رشد برسد باید تلاش، برنامه ریزی، زمان بندی، نظارت و هدف مندی را در دستور کار قرار داد زیرا به صورت اتفاقی نمی توانیم به هدف برسیم لذا به هر میزانی که نیاز داریم باید برای آن طرح داشته باشیم و برای طرح نیز آنچه لازم است باید مقدماتش را فراهم کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه پدافند فرهنگی در مقابل تهاجمات خطرناک و نابرابر دشمنان بسیار موثر است، بیان داشت: دشمنان در کفر، ید واحده هستند و آن ها از شرق عالم تا غرب عالم همدیگر را پیدا می کنند و در حد مشترک با مکتب انبیاء الهی می جنگند و این در حالی است که از این طرف شاهدیم حتی آنهایی که باید در سیستم دفاع فرهنگی باشند، خودشان آسیب فرهنگی ایجاد می کنند.

وی ادامه داد: دشمنان، در دشمنی با ما فوق تخصص عمل می کنند، اتاق های فکرشان در کشورهای مختلف ایجاد می شود و امور را با تخصص تعقیب می کنند و همه ی مسائل مربوطه را با روان شناختی، جامعه شناختی و مکر و حیله دنبال می کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دشمنان همچنین از نظر ابزاری مجهز به انواع امکانات هستند، گفت: اما آنچه آنها را ناکام می گذارد و ناکام گذاشته است، من و شما نبوده ایم بلکه همانگونه که در اصل به وجود آمدن انقلاب، یک دست غیبی الهی همراه بوده و به صورت ناباور، شرق و غرب را متحیر کرد، در ادامه انقلاب نیز دست غیب الهی به کمک ما آمده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان داشت: وقتی ما بد کار می کنیم دست غیب الهی مدد می کند و یک تحولی را ایجاد می کند که شکست دشمنان رقم می خورد.

وی تأکید کرد: هر وقت حواسمان پرت می شود و می خواهیم این جایگاه عظیم انقلاب را به فراموشی بسپاریم خداوند ما را بیدار می کند.

امام جمعه بیرجند گفت: این خداوند است که این انقلاب را نگه داشته است و هر کجا که ما کم کاری کرده ایم دست غیب الهی به کمکمان آمده است، لذا امیدواریم که خداوند متعال ما را قدردان این فرصت عظیم و نعمت بزرگ قرار دهد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: دوای درد نوع بشر این انقلاب است که بر اساس فطرت، عقل، وحی، علم و کشف و عرفان تبیین شده است.

وی با اشاره به اینکه این انقلاب مال عده ای خاص نیست بلکه برای تمام بشریت است، گفت: شما باید بسیار تلاش کنید تا بر بعد بین الملل و جهانی این انقلاب بیفزایید.

 

گفتنی است در ابتدای این دیدار دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه ازاد اسلامی خراسان جنوبی به بیان گزارش کوتاهی از فعالیت ها و اقدامات دانشگاه ازاد اسلامی بیرجند و خراسان جنوبی پرداخت و از عنایت ویژه نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به دانشگاهیان تشکر و قدردانی کرد .