دوشنبه 27 آذر 1396
نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی 96 توسط مادر شهید مدافع علیرضا قبادی دانشجوی واحد سمای کرج نواخته شد

نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی 96 توسط مادر شهید مدافع علیرضا قبادی دانشجوی واحد سمای کرج نواخته شد

1396-7-1 ( 2 ماه پیش ) دسته خبری : عمومی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر در این مراسم که با حضور دکتر زرهانی رئیس سازمان سما، جمعی از معاونان و مدیران سازمان مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: همزمانی آغاز سال تحصیلی؛ فصل دانش با حرکت اباعبدالله الحسین (ع) سرور و سالار شهیدان به سوی کربلا را به فال نیک می گیریم و امیدواریم دانش آموزان و دانشجویان از ایشان درس حریت و شجاعت بیاموزند.

وی با بیان اینکه همه ما باید پیرو امام حسین (ع) آن معلم بزرگ آزادگی باشیم، افزود: بر ما واجب است یاد تمامی شهدا و افرادی که برای آرامش، امنیت و استقلال کشورمان از جان خود گذشتند، گرامی داریم.

دکتر رهبر با اشاره به حضور مادر شهید مدافع حرم (شهید علیرضا قبادی) دانشجوی واحد کرج در مراسم «زنگ مهر» گفت: امروز زنگ آغاز سال تحصیلی توسط مادر شهید قبادی به صدا درآمد تا به ما بگوید که فرزندم را در راه استقلال کشور دادم تا امروز دانش آموزان و دانشجویان بتوانند با طیب خاطر در راه کسب علم و دانش و سربلندی میهن بکوشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن گرامیداشت همزمان روز دانش با هفته دفاع مقدس، خطاب به دانش آموزان گفت: امیدوارم این روز برای شما و خانواده هایتان فرخنده و مبارک باشد. شما مسئولیت بزرگی را برعهده دارید چرا که آینده کشور به دست پرتوان شما ساخته می شود. فردای ایران متعلق به شماست و شما اداره‌کنندگان کشور خواهید بود.

دکتر فرهاد رهبر با بیان نصایحی به جامعه دانش آموزی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در وهله اول باید خود را بسازید چرا که وظیفه سنگینی برعهده دارید و در این راه باید مجاهدانه در عرصه علم و مهارت‌‌آموزی تلاش کنید. شما باید با تفکر، تلاش و توکل در راه ساختن ایرانی بزرگ قدم بردارید و به موفقیت خود باور داشته باشید.

وی افزود: ‌در این راه سازندگی، تواضع و فروتنی و احترام به معلمان و پدر و مادر را فراموش نکنید و اخلاق‌مداری و دین‌داری را سرلوحه قرار دهید.

وی با بیان اینکه در طی دوران تحصیل کسب علم و ایمان را در اولویت قرار دهید، افزود: سعی کنید همواره به دیگران کمک کنید تا روحیه همدلی و اتحاد را برای ساختن و اعتلای کشور به دست آورید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت خودباوری در میان دانش آموزان و دانشجویان گفت:‌ دانش آموزان ایرانی ثابت کرده اند که در دنیا جزو بااستعدادترین و باهوش‌ترین دانشجویان هستند. از شما می خواهم در زندگی تحصیلی خود یکی از بزرگان علمی و دینی کشور را به عنوان الگوی خود برگزیده و رسیدن به موفقیت را از او بیاموزید.

وی در پایان از دانش آموزان خواست تا مثبت‌اندیش بوده و با انتخاب هدفی بزرگ، با برنامه‌ریزی برای رسیدن به آن تلاش کنند.

برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی متناسب با نیاز مناطق

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این مراسم گفت: امسال مدارس سما برنامه‌ای با عنوان «هر دانش‌آموز یک مهارت» را در دستور کار خود قرار داده‌اند. بر این اساس، در طول سال تحصیلی هر یک از دانش‌آموزان این مدارس در کنار علم‌اندوزی، مهارت و هنری کسب می کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: امیدواریم این طرح مدارس سما، آغازگر مهارت‌آموزی و مهارت‌آفرینی در دیگر مدارس کشور باشد و هر یک از مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با نیاز آن منطقه، نسبت به برگزاری دوره های مهارت‌آموزی اقدام خواهد کرد.

همچنین در این مراسم از رتبه‌های برتر ورزشی، قرآنی، فرهنگی و رتبه‌های برتر کنکور سراسری تقدیر شد دکتر فرهاد رهبر با شرکت در کلاس‌های درس، به صورت نمادین به تدریس پرداخت.

گفتنی است در پایان مراسم «زنگ مهر» و آغاز سال تحصیلی، کارگاه خیاطی مدرسه متوسطه دخترانه سما 2 توسط دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از معاونان و مدیران سازمان مرکزی افتتاح شد.

زرهانی: تعلیم و تربیت در گفتمان امام (ره) و رهبری در صدر همه امور است

دکتر احمد زرهانی رئیس سازمان سما در این مراسم ضمن آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری، گفت: تعلیم و تربیت در گفتمان امام (ره) و رهبری در صدر همه امور و رأس مسائل قرار دارد.

وی افزود: دنیا از راه تعلیم و تعلم توانسته مشکلات خود را حل کند. به همین خاطر لازمه هنر کشورداری در نظر گرفتن جایگاهی ویژه برای مدارس و تعلیم و تعلم است.

زرهانی خاطرنشان کرد: مدارس سما در حال حاضر دارای 75هزار دانش آموز است که با رهنمودهای رهبری دو کار ویژه آموزش یک فن به هر دانش‌آموز و ایجاد کارگاه های آموزشی را در صدر برنامه های خود قرار داده ایم.

رئیس سازمان سما با بیان اینکه امروز در رأس دانشگاه آزاد اسلامی دو چهره عالم و صمیمی؛ دکتر ولایتی به عنوان رئیس هیات موسس و هیات امنا و دکتر رهبر به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارند، گفت: امیدواریم با حضور آنها چراغ تربیت و تعلیم اسلامی پرفروغ‌تر شده و ارزش های اسلامی به صورت مستدل و منطقی گسترش یابد.

منبع / نویسنده :

بازگشت