جمعه 03 آذر 1396
دکتر علوی فاضل: موفقیت های روز افزون کشور مدیون ایثارگری های آزادگان، جانبازان و شهداست

دکتر علوی فاضل: موفقیت های روز افزون کشور مدیون ایثارگری های آزادگان، جانبازان و شهداست

1396-5-29 ( 3 ماه پیش ) دسته خبری : عمومی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم گرامی داشت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی در مرکز هماهنگی امور استان ها و هیأت های امنای استانی برگزار شد.

دکتر علوی فاضل رئیس مرکز هماهنگی امور استان ها و هیأت های امنای استانی در این مراسم با بیان اینکه ما مدیون ایثارگری آزادگان سرافراز، جانبازان، شهدا و ایثارگران هستیم، اظهار داشت: قدر ایثارگری و مجاهدت شما را می دانیم و هرگز فراموش نخواهیم کرد که از برکت حضور و همکاری این عزیزان شاهد موفقیت های روزافزون کشور و دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

در این مراسم از ایثارگری ها و رشادت های دکتر سیدرضا موسوی نیا مدیرکل هماهنگی استان ها و دکتر علیمردان عظیمی مدیرکل هیأت های امنای استانی دانشگاه که هر دو از آزادگان سرافراز دفاع مقدس هستند با اهداء تاج گل تقدیر و تشکر به عمل آمد.

دکتر عظیمی در این مراسم با روایت چگونگی اسارت خود در ارتفاعات بمو در منطقه دربندی خان عراق به شرایط دشوار جنگ در این منطقه و سرمای شدید آن اشاره کرد.

وی در سن 19 سالگی در حالی به اسارت دشمن درآمد که در درگیری شدیدی مجروح شده بودند.

دکتر موسوی نیا نیز که در زمان اسارت 18 سال سن داشت و پس از مجروحیت در جبهه شرق بصره به اسارت نیروهای عراقی درآمد، خاطره‌ای از لحظه شنیدن خبر آزادیشان در اردوگاه موصل عراق توسط بلندگوی اردوگاه بازگو و به این نکته اشاره کرد که بعد از 8 سال اسارت تنها در شب آخر اسارت، آزادگان فرصت یافتند ستاره های آسمان را ببینند و از شرایط سخت دوران اسارت مطالبی را بازگو کرد.

منبع / نویسنده :

بازگشت